Onderwijskunde variant psychologie

| Redactie

De bacheloropleiding onderwijskunde keert niet in zelfstandige vorm terug in het nieuwe onderwijsmodel dat september 2013 start. Wel wordt het een variant binnen de opleiding psychologie. Studenten die kiezen voor de variant onderwijskunde volgen minimaal 60 EC op dat vakgebied. Daarmee moet de studie aansluiten op de masteropleiding onderwijskunde die de UT nog wel gewoon blijft aanbieden.

Het college van bestuur legt komende maand aan de universiteitsraad voor om de huidige opleiding onderwijskunde (OWK) per september 2013 op te heffen. Daarvoor in de plaats kunnen studenten onderwijskunde kiezen als variant binnen psychologie, een optie die al een tijd in de lucht hing. Na drie jaar krijgen studenten een diploma psychologie met als aantekening dat je de OWK-variant hebt gevolgd. Dat is een vergelijkbare constructie als bij de bachelors European Studies en International Business Administration. Die zijn respectievelijk varianten binnen de opleidingen bestuurskunde en bedrijfskunde.

Toen ruim een jaar geleden bekend werd dat de bachelor onderwijskunde mogelijk op zou houden te bestaan, zorgde dit voor veel weerstand bij studenten, docenten en alumni. Grote bedrijven benadrukten het belang van de Twentse opleiding. Het besluit over de toekomst van de opleiding werd vervolgens lang vooruitgeschoven. Een paar maanden geleden werd er nog over gesproken om het bij Saxion onder te brengen. Dat bleek uiteindelijk niet haalbaar. Van een variant binnen psychologie wordt dat wel verwacht.

Overigens moet de universiteitsraad nog met dit voorgenomen besluit van het college instemmen. Ook is de besluitvorming over het nieuwe onderwijsmodel nog niet afgerond. Dat laatste staat in juni op de agenda.

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.