Bakker (24) steekt haar enthousiasme terecht niet onder stoelen of banken. "Ik heb er ontzettend veel zin in. Ik ga met een team van 25 mensen van de Universiteit van British Columbia naar de Himalaya. Ik liep al stage bij die universiteit en ben door expeditielleider Philip Ainslie gevraagd om mee te gaan. Ech te gek, natuurlijk." In Canada deed Bakker al controlemetingen op zeeniveau.
De reis naar Mount Everest neemt in totaal zes weken in beslag. Het team acclimatiseert eerst in Kathmandu en reist daarna verder naar Lukla, in de schaduw van de 8.848 mete hoge steenklomp. Bakker: ,,Vanaf Lukla trekken we in een paar dagen naar het laboratorium, waar ik uiteindelijk drie weken zal werken."
Aan de expeditie nemen ook wetenschappers uit de VS, Australië en Nieuw Zeeland deel. De diverse onderzoeken richten zich op hoogte en hoogteziekte in alle facetten. De wetenschappers zullen ook zelf als proefkonijn dienen. Ook bewoners van het Himalaya-gebied dienen vrijwillig als proefpersoon.