'Voorbarige' start werving University College

| Redactie

De UT begint al met de werving voor het University College dat in 2013 van start moet gaan. Volgende week wordt de opleiding, die Academy for Technology, Liberal Arts and Sciences (ATLAS) gaat heten, gepromoot op de voorlichtingsdagen. Dat is opmerkelijk omdat woensdag in de universiteitsraadvergadering nog werd besloten de instemming over het University College uit te stellen tot december.

De U-raad noemt het bij monde van voorzitter Frits Lagendijk ‘voorbarig’ dat al wordt gesproken over de start van een University College. Overigens werd een eerste bericht van vanochtend over de start later veranderd in het voornemen tot het oprichten van ATLAS. Met die formulering heeft Lagendijk geen moeite. Op de website voor de bachelorwerving wordt nog wel gesuggereerd dat de komst van het University College al zeker is. De opleiding wordt 18 en 19 november gepromoot op de voorlichtingsdagen.

Rector Ed Brinksma gaf woensdag in de universiteitsraadvergadering aan alvast bekendheid aan het University College te willen geven omdat potentiële studenten voor zo’n opleiding hun keuze vaak vrij vroeg maken. De UT zou de opleiding presenteren als een voornemen en niet als een vaststaand gegeven.

In een reactie laat fractieleider Petra van Waarden van studentenpartij Ureka weten weinig te kunnen voorstellen bij voorlichting over het University College tijdens de voorlichtingsdagen. ‘Het lijkt me lastig voorlichting te geven over iets waar de plannen nog niet van rond zijn. De kracht van de voorlichtingsdagen op de UT is dat studenten vertellen over hun eigen opleiding. Dat kan in dit geval sowieso niet.’

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.