Voor elke student een buddy

| Redactie

Wie: Sandra HäbelStudeert: European StudiesLocatie: Riga

`Ik volg mijn minor aan de University of Lativia, een grote universiteit met ongeveer vijftien faculteiten. Ik ben Duitse en studeer European Studies aan de UT. Ik wilde wat meer van Europa zien, vooral van Oost-Europa. Met deze universiteit heeft de UT een overeenkomst. Contact was snel gelegd.

Ik zit hier sinds eind augustus en blijf tot en met januari. Dan is de examenperiode. Er is hier een semestersysteem. Op deze manier hebben we wel veel tijd om zelf te bepalen wat we doen tijdens college. Ik volg economievakken en vakken uit de sociale wetenschappen. Er is geen vastgesteld programma. Dat biedt ruimte voor discussies over de onderwerpen die je wilt behandelen. De colleges zijn interactief. Er worden veel vragen gesteld.

Op maandag, woensdag en donderdag volg ik colleges. Daardoor is er voldoende tijd voor leuke uitstapjes. De volgende trip is naar Tallinn, de hoofdstad van Estland. Riga is ook een mooie stad. Het centrum heeft veel cafés en barretjes. Er is altijd wel wat te doen. Ook het Erasmus Student Network organiseert veel activiteiten. Daardoor kom je gemakkelijk met andere buitenlandse studenten in contact. Na mijn aankomst stond er een weekendje weg gepland om elkaar te leren kennen. Dat werkt perfect.

Ook krijgt elke internationale student een buddy. Heel handig. Mijn maatje heeft me geholpen bij het vinden van een appartement. Ik deel nu een flat met twee anderen en betaal 130 euro huur. Niet veel dus. Het dagelijks leven is hier sowieso goedkoper. Na de lessen duiken we meestal een kroegje in voor koffie of thee en 's avonds gaan we regelmatig uit. Als ik terug ben in Nederland wil ik mijn bachelor afronden. Daarna wacht mijn master. Ik weet nog niet waar ik die wil volgen. Misschien kun je me tegen die tijd weer bellen. Dan zit ik vast ergens anders in Europa.'

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.