Kanopolo-speler Schreurs te groot voor Nederland
Zoveel sportief succes heeft ook een keerzijde. Want de zevendejaars technische bedrijfskunde komt er maar niet aan toe om af te studeren. `Er komt ook nog wel een achtste studiejaar. Maar dat is een bewuste keuze. Ik woon in Deventer, ben relatief veel tijd kwijt met reizen en ik train, als ik niet in het buitenland zit, zo'n twintig uur in de week.'
Schreurs heeft met zijn 25 jaar zo'n beetje alles gewonnen wat er te winnen valt. Groot was dan ook de deceptie toen in juli van dit jaar hij met zijn Nederlandse team genoegen moest nemen met een bronzen plak op de EK in Madrid. `Dat was echt balen. Ook al omdat we in 2003 in Ierland wel de Europese titel hadden gepakt. Derde van Europa, daar horen wij gewoon niet thuis.' Het zijn uitspraken die menig topsporter zou willen doen, Schreurs kan ze doen. Zonder van grootheidswaanzin beticht te kunnen worden.
De kanotopper traint en speelt bij zijn ploeg Deventer Kano. De spelers van dit team vormen vanzelfsprekend ook de romp van het nationale team. De nationale titel is voor Deventer Kano iets vanzelfsprekends.
Na de succesreeks voor Schreurs in de afgelopen maanden, krijgt hij nu een `break' van een maandje. Even kalm aan. Maar stil zitten kan de UT'er niet. Want zelfs tijdens het kanoreces is hij terug te vinden op het water. `Ik train nu gewoon af en toe bij de recreanten. Al moet ik wel zeggen dat het lekker is een keer een avondje niets te doen.'
Blijft de vraag waar zijn eerzucht vandaan komt. `Ik werd tien jaar geleden lid van de kanovereniging in Deventer. Ik wilde iets met deze sport doen omdat ik op vakantie ook altijd met de kano het water opzocht. Bij voorkeur wild water. Dat wilde water is er in Nederland minder, maar kanopolo wordt ook hier beoefend. Waarom mij de sport zo aanspreekt? Het is gewoon mijn sport. Zoiets groeit, dat laat zich niet eenvoudig verklaren. Ik kan mezelf simpelweg niet voorstellen zonder deze sport.'
De geboren Apeldoorner heeft zo op het oog nog weinig te wensen. Want met wereld- en Europese titels op zak en de hoogste podiumplaats op de worldgames is het hoogst haalbare gehaald. Ook al omdat kanopolo geen Olympische status heeft.
Dus? Schreurs weet het wel: `We willen volgend jaar in eigen land (Amsterdam, red.) wereldkampioen worden.' Dat succes is voor Schreurs nog geen reden een punt achter zijn sportieve loopbaan te zetten. Zijn honger is nog niet gestild. `Ik ben nu 25 jaar. Onze aanvoerder van het Deventer clubteam is acht jaar ouder en de nestor van de ploeg. Als alles goed gaat kan ik dus nog acht jaar mee. Een Olympische titel zal ik als speler nooit meemaken. Ik geloof niet dat kanopolo binnenkort een Olympische status krijgt. Daar is veel politiek spel voor nodig. Maar er valt nu ook terrein te winnen. Door onze prestaties krijgen we de laatste tijd meer aandacht van de media en dat komt deze kleine sport in Nederland ten goede. Bovendien zijn we uitverkozen tot beste sportteam van Overijssel en dat zijn best fraaie prijzen. Er blijft genoeg over om voor de knokken.'
Het weerzien van de week
Voor Harambee-volleyballer Wilco Kleine werd het afgelopen weekend een opmerkelijk weerzien met zijn oude ploegmakkers van Vovem'90 uit Emmeloord. Tien jaar lang kwam Kleine voor deze ploeg uit. Afgelopen seizoen speelde de negentienjarige student industrieel ontwerpen voor het eerst voor Harambee en verloor prompt twee keer van zijn oude club. Kleine zinde afgelopen weekend op eerherstel en die kreeg hij. Want Kleine won met 3-1 van zijn oude ploegmaten en is daar nog steeds een beetje vol van.
Wilco Kleine: `Vorig jaar verloren verloren we uitgerekend twee keer van mijn oude club. Met 3-2. Ja, dat steekt wel en ik wilde dit weekend ook echt eens een keer winnen. In de trainingen heb ik de jongens van Harambee zelfs op de sterke en minder sterke punten van Emmeloord gewezen. Misschien niet zo netjes, maar wel noodzakelijk. Wat was ik opgelucht toen de wedstrijd erop zat. Dit keer kon ik mijn oud-ploeggenoten na afloop van de wedstrijd een beetje jennen. Niet lullig hoor, gewoon grapje over en weer. Vorig jaar, toen zijn wonnen, deden ze dat bij mij. Toch blijft het bijzonder de jongens uit Emmeloord terug te zien. Ik kende iedere basisspeler. Tijdens de wedstrijd riepen ze bijvoorbeeld `let op jongens, doortikbal op Wilco' . Het is toch apart zoiets van je tegenstander te horen. Maar goed, wij - Harambee - zijn er nog niet, want we moeten dit jaar ook nog in Emmeloord spelen. Voor mijn gevoel zijn de verhoudingen pas weer rechtgetrokken als we ook daar winnen.'
Sterk UT-team op Bata
De UT treedt volgend jaar (zaterdag 22 april) weer aan met een sterk team op de Batavierenrace. Vorig jaar was het UT-team flink uitgekleed omdat de beste lopers meededen in het zogeheten Coolrunners team. Die ploeg won afgetekend. Maar de Coolrunners doen nu niet mee. Voor de editie 2006 gaat de UT weer voor de hoogste plaats in de universiteitscompetitie. Inmiddels zijn de voorbereidingen begonnen. De komende maanden gaat de Batavierencommissie op zoek naar snelle lopers en loopsters. Deze lopers worden vooral gezocht bij de rappe atleten van Kronos en Aloha. Maar ook buiten deze verenigingen om wordt gespeurd naar verborgen looptalent. Evenals in voorgaande jaren worden in het voorjaar weer selectiewedstrijden gehouden. Verder is de Batavierencommissie op zoek naar sponsoren. Voor meer info: [email protected] of [email protected].
Uitslagen
Thibats blijft aan kop
De tafeltennissers van Thibats blijven met hun team aan kop in de competitie. Afgelopen weekend werd een 7-3 zege geboekt op Olympia uit Goor. Aangezien de grootste rivaal met dezelfde cijfers won, blijft de voorsprong van vijf punten in stand. Los hiervan houdt de evenementencommissie van Thibats zondag weer een open UT tafeltennistoernooi. Voor meer info of opgave: [email protected].
Piranha klopt Neede
De waterpoloheren van Piranha hadden weinig moeite met NZC Neede dat met 8-4 werd verslagen. Gevolg is dat Piranha nu aan kop gaat in de competitie. Tegen Neede werd het alleen spannend in het tweede part, toen de opponent terugkwam tot 4-3. In het derde part namen de UT'ers afstand. Roy Spenkelink scoorde vier maal.
Diok begint met nederlaag
De badmintonners van Diok zijn het seizoen begonnen met een nederlaag. In de uitwedstrijd tegen het Hengelose Elo 5 kwam de ploeg van coach Jan Timp niet verder dan een 5-3 nederlaag. De heren van Diok wonnen in deze eerste ronde meer duels dan hun vrouwelijke collega's.
Winst voor unihockeyers
De unihockeyheren van Messed Up blijven ongeslagen in de competitie. Afgelopen weekend werd het Amersfoortse UA Sonics 2 met 3-0 geklopt. Voor de dames bleek voormalig landskampioen UC Face Off te sterk, Messed Up verloor met 6-1.
Eerste nederlaag Cabezota
De handballers van Cabezota hebben de eerste nederlaag van het seizoen moeten incasseren. In Geesteren verloor Cabezota met 24-21 van Langeveen. Halverwege kwamen de UT-mannen nog wel gelijk tot 17-17, maar daarna nam Langeveen afstand. Cabezota was onfortuinlijk in deze partij en had vooral in het tweede deel van de partij het betere van het spel.
Hitters tweede in competitie
De honkballers van de High Tech Hitters (HTH) hebben de tweede plaats in de competitie veroverd. Op de laatste wedstrijddag wisten de Hitters door te winnen de Oldenzaalse concurrent Run'71 op de ranglijst te passeren. Succes was er ook voor het softbalteam van HTH, dat een toernooi in Bussum won.
Forse tik voor Vakgericht
De korfballers van Vakgericht hebben opnieuw een forse tik in de competitie moeten verwerken . Tegen het Duivense Duko werd met liefst 17-9 verloren. In Duiven kwam Vakgericht er feitelijk alleen in de eerste twintig minuten aan te pas toen de partij tot 5-5 gelijk opging. Aan de kant van Vakgericht maakte Timon ter Braak drie treffers.
Programma
-Tafeltennisvereniging Thibats houdt op 23 oktober het open UT kampioenschap. Deze wedstrijden beginnen om 10 uur in het sportcentrum.
Wilco Kleine