Ruim vierduizend studenten uitgeloot

| Redactie

Van de negentienduizend scholieren die zich hebben aangemeld voor studies met een beperkt aantal plaatsen voor eerstejaars, dreigen er vierduizend buiten de boot te vallen. Dat blijkt uit cijfers van de IB-Groep. Dit jaar is het aantal eerstejaarsplaatsen bij 52 opleidingen gelimiteerd. Het gaat om 23 universitaire en 29 hogeschoolstudies. Klassiekers zijn tandheelkunde, geneeskunde en hbo-journal

Van de negentienduizend scholieren die zich hebben aangemeld voor studies met een beperkt aantal plaatsen voor eerstejaars, dreigen er vierduizend buiten de boot te vallen. Dat blijkt uit cijfers van de IB-Groep.

Dit jaar is het aantal eerstejaarsplaatsen bij 52 opleidingen gelimiteerd. Het gaat om 23 universitaire en 29 hogeschoolstudies. Klassiekers zijn tandheelkunde, geneeskunde en hbo-journalistiek. Dit jaar werd ook geloot voor de meeste opleidingen psychologie. Een andere nieuwe fixusstudie is criminologie.

De IB-Groep moest na de eerste loting medio juli aanvankelijk zesduizend mensen teleurstellen. Tot eind september verloot de IB-groep nog plaatsen van studenten die zich van de fixusopleiding terugtrekken.

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.