Nieuwbouw voor studenten en winkels

| Redactie

Eind dit jaar moet de schop de grond in voor de nieuwe studentenhuisvesting in het hart van de campus. Op het parkeerterrein bij de huidige winkels komt een gebouw met 163 appartementen. En op het Campagneplein (tussen Bastille en Sportcentrum) verrijst een complex van acht verdiepingen dat plaats biedt aan 74 woningen. Tevens is daar nieuwe winkelruimte voor supermarkt, kapper en mogelijk andere ondernemers voorzien.

Gisteravond lichtte woningstichting De Veste, sinds februari eigenaar van alle campuswoningen, de twee nieuwbouwprojecten toe tijdens een informatieavond. Jan Sinke, directeur van de Ommense huisvester is optimistisch. `We willen aanbesteding en start nog in 2005 realiseren.' Vergunningstechnisch moet dat volgens hem haalbaar zijn. Het is de bedoeling dat de woningen in ieder geval klaar zijn voordat de studentenhuisvesting aan Calslaan Nieuw eind 2006 wordt gesloopt.

Aan de Calslaan (op het parkeerterrein bij de huidige supermarkt) komt een gebouw dat op de begane grond en twee verdiepingen ruimte biedt voor 163 zelfstandige woningen: 148 eenpersoonswoningen en vijftien tweepersoonswoningen. De indeling van de appartementen ligt nog niet vast. Sinke: `We weten nog niet of we volgens het hotelprincipe gaan werken, dus douche en keuken voorin het appartement, of zullen kiezen voor een andere indeling. We denken erover om op het campusterrein een opstelling neer te zetten, zodat studenten een kijkje kunnen nemen.'

Het complex Campagneplein wordt flink hoog: acht verdiepingen. Sinke: `We gaan iets leuks met dit gebouw doen. In plaats van een loze wand maken we er een alpinistische klimwand van. Zo komt er leven in. Moet kunnen.'

Behalve aan 74 woningen, waarvan de indeling al vrijwel vaststaat omdat het ontwerp weinig variatiemogelijkheden biedt, zal het hoge gebouw ruimte bieden aan winkels. `De huidige ondernemers worden geherhuisvest', aldus Sinke. `Zodra we open gaan, verhuizen zij naar het Campagneplein en vervolgens worden de oude panden gesloopt. Dat betekent dat de Boulevard straks eindigt bij de ingang van het nieuwe gebouw aan de Campuslaan. Zie je het al voor je?'

De te bouwen woningen zijn zelfstandige eenheden, voorzien van keuken en badkamer. `Het aanbod op de campus bestaat nu bijna allemaal uit groepswoningen', zegt Sinke. `Daar zullen we vanuit risicoprofiel wat aan toe moeten voegen. De bruto huur van deze eenheden zal 220 euro bedragen, maar dat bedrag is subsidiabel omdat het om zelfstandige woonruimte gaat. Zo wordt het voor huurders heel interessant.' Het college is enthousiast over de plannen, aldus CvB-lid Willem te Beest.

Naast deze nieuwbouwplannen, werd gisteravond tevens de nieuwe verkeersstructuur van de campus toegelicht door adviesbureau Royal Haskoning. Het Onderwijs & Onderzoekscentrum en het Woon en Leefcentrum worden geheel autovrij. De Drienerlolaan verdwijnt, zodat midden op het campusterrein een groen hart ontstaat.

Schets van de hoogbouw studentenkamers, op de voorgrond de winkels. De klimwanden zijn al ingetekend. Rechts het Sportcentrum links de Bastille. (Plaatje beschikbaar gesteld door Arons en Gelauff Architecten, Amsterdam )
Schets van de hoogbouw studentenkamers, op de voorgrond de winkels. De klimwanden zijn al ingetekend. Rechts het Sportcentrum links de Bastille. (Plaatje beschikbaar gesteld door Arons en Gelauff Architecten, Amsterdam )

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.