Over en Sluiten

| Redactie

Eerste keer Collega's komen, collega's gaan. Die van over en sluiten is gegaan. En dus moet een andere collega het doen. En da's makkelijker gezegd dan gedaan. Een eerste keer is altijd lastig. Voor het eerst naar de Grote School. Eng! Het eerste vriendje of vriendinnetje. Liefdesverdriet! De eerste zoen. Lekker! Een eerste onvoldoende. Balen! De eerste stiekeme sigaret. Bah! En ja, ook die ENE ee

Eerste keer

Collega's komen, collega's gaan. Die van over en sluiten is gegaan. En dus moet een andere collega het doen. En da's makkelijker gezegd dan gedaan.

Een eerste keer is altijd lastig.

Voor het eerst naar de Grote School. Eng!

Het eerste vriendje of vriendinnetje. Liefdesverdriet!

De eerste zoen. Lekker!

Een eerste onvoldoende. Balen!

De eerste stiekeme sigaret. Bah!

En ja, ook die ENE eerste keer. Een drama!

De eerste keer op kamers. Spannend!

De eerste keer stomdronken. Kater!

Voor het eerst achter het stuur. Gevaarlijk!

Of de eerste keer een onderwijsprijs. Leuk!

Je eerste publicatie in Nature. Heftig!

Je eerste Spinozaprijs. Indrukwekkend!

Maar de eerste over en sluiten?

Voorkom teleurstelling, luidt het stellige advies op de website van `De eerste keer'. En omdat je de eerste keer niet weet wat je moet verwachten en hoe alles voelt, zijn er wat tips om het toch zo leuk mogelijk te maken.

Zoals deze: `Begin er pas aan als je er zelf naar verlangt.'

Tuurlijk, de baas ziet me aankomen.

Een andere: `Verwacht de eerste keer geen sterren, vuurwerk of lichtflitsen.'

Euh, tellen de sterretjes voor onze ogen ook?

Maar deze tip sloeg toch wel alles: `Drink vooraf geen alcohol. Onderzoek toont aan dat matige drinkers meer van de eerste keer genieten en zich achteraf minder schuldig voelen.'

Shit.

Helemaal voor niets moed in lopen drinken.

Hik.

Waterig

Een 21-jarige Groningse student is bijna overleden nadat hij tijdens een ontgroeningsritueel bij vereniging Albertus Magnus liters water moest drinken en als gevolg daarvan een zware epileptische aanval kreeg.

Steeds als de student een ronde in het ontgroeningsspel verloor werd hij gesommeerd een glas water in één teug leeg te drinken. Zo kreeg hij ongeveer zes liter binnen.

UT-Nieuws peilde de reacties op dit merkwaardige waterincident.

Een woordvoerder van de vakgroep Waterbeheer van de UT laat weten alleen onderzoek te doen naar het beheer van grootschalige natuurlijke oppervlaktewateren. Rivieren, zeeën, dat werk. `Voor zes litertjes water is hier niemand te porren', aldus de zegsman.

De koningin van de plastische chirurgie, Marijke Helwegen, reageert opmerkelijk opgetogen. `Zoveel water? Wow. Wat moet z'n huidje er prachtig uitgezien hebben. Water is gewoon enorm goed voor de hydratatie van de huid. En je blijft er slank bij. Geen vet, geen calorieën en geen cholesterol. Jammer dat ik maar twee liter per dag kan binnenhouden.'

Kroonprins Willem-Alexander is kort over de zaak. Hij ziet het als een duidelijk geval van slecht watermanagement. Later wil hij er best dieper op in gaan, zegt hij, maar op dit moment moet hij bij Máxima blijven omdat haar dijken elk moment kunnen doorbreken.

Een bralbal uit de oude doos reageert verontwaardigd. `Water! Water? Amice, wat zijn dat voor stijfburgerlijke praktijken! Vroeger zetten mijn vrinden gewoon een puike fles jenever aan mijn lippen. Zuipen tot we groen zagen. Dat waren nog eens tijden. Sjongejonge. Hee, zeg eens op, wat voor suf spel waren die Groningers aan het doen eigenlijk? Pim pam pet? Haha.'

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.