Uit het lood

| Redactie

Anna Ayala had haar baas al eens aangeklaagd wegens ongewenste intimiteiten. Haar autodealer omdat er zomaar een wiel van haar wagen was gerold. En de trauma's opgelopen bij tal van vergelijkbare misdrij­ven waren ondanks het nodige smartegeld ook nog maar nauwe­lijks verwerkt. En toen ging ze bij Wendy's eten en trof ze een vinger in haar chili. Met gelakte nagel en al. Terwijl er toch duidelijk op het doosje staat dat nagellak niet geschikt is voor inwendig gebruik.

Chiligate

Sommige mensen hebben ook altijd pech. Zeker de mensen bij Wen­dy's. De aandelenkoers daalde met 10 procent. De omzet met 30 procent, waarna een evenredig aantal personeelsleden op straat werd gezet. De volledige staf is onderworpen aan een onderzoek met leugendetector, maar de verant­woordelijke werd niet gevonden. Die zat thuis te wachten op haar smarte­geld.

Je kunt zeggen dat die mevrouw Ayala niet helemaal goed bij d'r hoofd is, maar ik geloof dat we ons meer zorgen moeten maken over de samenleving die door zo'n schelmenstreek van slag raakt. Wat is er van ons geworden? Ik bedoel, het was echt geen haute cuisine waardoor we in de evolutie zijn komen bovendrijven. Als we van die voortreffelijke jagers waren geweest, dan waren we wel carnivoor. Maar we waren onbeholpen scharrelaars die het zich domweg niet konden permitteren kieskeurig te zijn. Omnivoren. Waarom denk je dat onze kinderen nog steeds alles van de grond rapen en in hun mondje stoppen? Dat is aangeboren gedrag - dat zit ons in de genen. Aaseters waren we ook, want we vonden ook weleens een kadaver. Maar onze belangrijkste eiwitbron waren de maden die daar dan al doorheen kropen. Nee, onze voorouders zouden echt niet overstuur raken van een vingerkootje in hun bonenprut. Die knarsten zo'n buitenkansje smakelijk weg.

En dan, bij Wendy's. Geen driesterren restaurant waar de chefkok zelfmoord pleegt wanneer zijn weiderund blijkt te hebben meegerookt met een visser langs de sloot. Maar het laagste van het laagste. Een fastfoodke­ten. Waar het aaseten tot culinair festijn is uitgeroepen. Wie is niet opge­groeid in de wetenschap dat koeienuiers en varkensoren worden vermalen tot kroket en frikadel? De lekkerste delen van de prooi, het hart en de lever, die verwerken we tot voer voor hond en kat. Maar het slachtafval, waar ons rundvee gek van wordt, dat peuzelen we heerlijk zelf op. Met friet en mayonaise. En dan opeens een vies gezicht trekken wanneer daar een keer een vingerkootje tussen zit!

Anna Ayala is gearresteerd op beschuldiging van "theft". Diefstal. In de aanklacht staat dat ze gepoogd heeft de burger te beroven van de illusie dat hij een beschaafde consument is. Een kruistocht lijkt me dat. Dat anderen dit werk maar spoedig mogen voltooien.

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.