Zelfstandige unihockeyers gaan voor resultaat
Unihockey houdt het midden tussen ijshockey en zaalhockey. De meeste spelregels zijn ontleend aan ijshockey en het spel wordt gespeeld in een sportzaal, met kunststof sticks en een zachte plastic gaten bal. Jikke Bakker verwacht weinig obstakels meer op weg naar zelfstandigheid van de unihockeyers op de campus. De sportraad heeft het licht op groen gezet en er zijn voldoende belangstellenden die zitting willen nemen in het nieuwe bestuur.
De voorzitter is al bekend: Stijn Cornelissen. Hij leidt in mei de oprichtingsvergadering. Of Jikke Bakker, student industrieel ontwerpen aan de UT, zelf in het nieuwe bestuur gaat zitten is nog niet bekend. Bakker: `Het is op zich ook niet zo relevant of ik lid word van het bestuur. Belangrijk is dat we voldoende mensen hebben om een bestuur te vormen en dat we voldoende leden hebben een vereniging op te richten. Gelukkig is dat het geval.'
Op dit moment schommelt het ledental tussen de twintig en dertig, maar Bakker verwacht dat dat er weldra meer worden. Ze zegt: `Unihockey zit in de lift. In heel Nederland zie je dat er nieuwe verenigingen worden opgericht. In Enschede is onlangs nog een burgervereniging opgericht en nu zijn wij aan de beurt.'
De reden dat Messed Up voor zichzelf wil beginnen heeft volgens Bakker te maken met het feit dat er binnen breedtesportvereniging De Stretchers allerlei sporten worden beoefend waar feitelijk al een andere sportvereniging op de UT voor bestaat, behalve voor unihockey. `De Stretchers is een breedtesportvereniging waar de gezelligheid en de sociale aspecten vanzelfsprekend belangrijker zijn dan het resultaat. Wij willen het resultaat belangrijker maken. Dat is de reden om zelfstandig te worden. We willen met deze vereniging uitgroeien tot de beter presterende clubs van Nederland. Die ambitie hebben we en die durven we ook uit te spreken.'
Op dit moment spelen twee gemengde unihockeyteams van de UT competitie. Beide teams - negen spelers per ploeg - komen uit in de landelijke tweede divisie. Deze divisie telt zes teams. Het eerste team van Messed Up speelt bovenin mee en het tweede team onderin. Er is dit seizoen nog een aantal wedstrijden te gaan.
Bakker houdt er rekening mee dat er komend seizoen drie of zelfs vier teams op de been kunnen worden gebracht. `De sport zit in de lift. Het is ook een aantrekkelijk spel. Ik heb zelf altijd gehockeyd, maar unihockey is een stuk dynamischer. Daar komt bij dat er slechts acht speeldagen in het jaar zijn. Ik denk dat het voor studenten, die ook wel eens een weekend naar huis willen een uitkomst is. Op de introductiedagen zullen we dit ook onder de aandacht brengen bij belangstellenden die lid willen worden van Messed Up. Ik verwacht dat we snel meer leden kunnen inschrijven.'
Volgens Bakker kan vrijwel niets de zelfstandigheid van Messed Up nog tegen houden. `Ik hoop alleen dat we straks bij de indeling van de zaaltijden van het sportcentrum een beetje gunstige tijden krijgen. Liever niet tussen vijf en zeven. Bij voorkeur een beetje later. Maar goed, daar zullen we op letten.'
Op dit moment spelen in Nederland eenentwintig gemengde teams competitie: negen damesteams en dertien herenteams. De unihockeycompetitie loopt van oktober tot half mei. De gemengde teams spelen op een klein veld en de dames- en herenteams op een groter veld. Het niveau van de dames- en herencompetitie is hoger dan het niveau van de gemengde competitie. Messed Up wil in de toekomst ook een herenploeg - en mogelijk - een damesploeg op de been brengen. De indoorsport unihockey vertoont gelijkenissen met ijshockey en is over komen waaien uit Scandinavië. Daarna won de sport snel aan populariteit in Duitsland en sinds kort lopen liefhebbers ook in Nederland warm voor unihockey.
Op 20 april wordt om 19.30 uur in de spelzaal van het sportcentrum een introductie unihockey gehouden en vanaf vandaag is de verenigingswebsite in de lucht: www.messedup.utwente.nl.
DE BATA-VOORBEREIDING VAN DE WEEK
Het CoolRunners team dat straks op de Bata als favoriet van start gaat, heeft een prima generale achter de rug. Op een studentenwedstrijd over tien kilometer in Rotterdam, in het randprogramma van de Rotterdamse marathon, legden drie atleten uit Enschede beslag op de drie hoogste plaatsen in dit klassement. Ze deden dat overtuigend. Ard Vlooswijk, Seran Nijkamp en Imo Muller hebben daarmee nadrukkelijk hun visitekaartje afgegeven voor de Bata, die zaterdag 23 april om middernacht in Nijmegen van start gaat.
Individueel succes was er ook voor de Kronauten Imo Muller en Ard Vlooswijk. Zij werden respectievelijk tweede (33.28) en derde (33.23) in het individueel klassement. De eerste plaats in het ploegenklassement kwam tot stand zonder Marijn van Schoote. Van Schoote moest even voor de start verstek laten gaan wegens een lichte blessure. De atleet besloot met het oog op de Bata geen risico te nemen Ondanks de afwezigheid van Van Schoote kon het team van CoolRunners wel van start gaan omdat de individuele prestaties van de drie beste lopers per team meetelden voor de eindklassering.
Van Schoote: `De blessure valt gelukkig mee, ik denk dat ik met een paar dagen rust weer hersteld ben. Ik wilde in Rotterdam geen risico nemen om de Batavierenrace niet in gevaar te laten komen. Doordat ik nu niet mee heb gedaan, denk ik straks fit aan de Bata te kunnen beginnen.'
Vlooswijk: `Ondanks regen en wind in Rotterdam hebben we allemaal goede tijden neer kunnen zetten. We kwamen zelfs heel dicht in de buurt van het clubrecord van Kronos met 33.23. Ik denk dat we onder iets betere omstandigheden het record aan flarden hadden gelopen.' Vlooswijk zegt verder tevreden te zijn over de voorbereidingen op de Bata. `De voorbereidingen verlopen gewoon erg goed. We hebben behalve een leuk en gezellig team ook nog een team dat op de Bata een gooi naar de titel kan doen.'
Uitslagen
Geen fortuin voor Euros op Varsity
De Drienerlose roeivereniging Euros kende weinig fortuin op de Varsity in Houten. Op deze prestigieuze studentenwedstrijd op het Amsterdam-Rijnkanaal kwam Euros in het hoofdnummer - de Oude Vier - niet verder dan een elfde tijd in het overall klassement. In de heat eindigde de formatie op een vierde plek. Maar er was meer, want bij `de Jonghe Acht' van Euros sloeg het noodlot toe, toen een stuurkabel brak. Daardoor werden andere formaties gehinderd, waarna de Euros-boot werd gediskwalificeerd.
Maar het was zondag niet louter kommer en kwel, want de tweedejaars dames konden de Drienerlose eer hoog houden door het nieuwelingenveld te winnen. En dat deden de dames uit Enschede op imponerende wijze. Eerstejaars licht werd in de finale net vierde.
Veel deelnemers Kronos-loop
De Hoge Lage Toren Loop tussen Oldenzaal en Enschede telde afgelopen zondag 290 deelnemers. Van die 290 deelnemers kwam Eric Borg als eerste aan op de sintelbaan van de UT. Hij liep de vijftien kilometer in een tijd van 48,40. Bjorn Geerdink en Robert Steinmeijer eindigden respectievelijk als tweede en derde. Bij de dames was Brigit Landewe de snelste atlete op de door Kronos georganiseerde loop. Zij finishte in een tijd van 58.28. Tweede dame werd Laura Kotte.
Honkballers kloppen Almelo
De honkballers van De High Tech Hitters (HTH) zijn goed uit de winterstop gekomen. Ze wonnen afgelopen zondag de wedstrijd tegen het Almelose Uitsmijters `55. De beslissende slag werd toegebracht door Mark Zeinstra. Hij legde op het beslissende moment een slimme stootslag neer, waarbij de loper van het derde honk het thuishonk stal. In de laatste gelijkmakende slagbeurt keken de Hitters nog tegen een achterstand aan.
Thibats verslaat koploper
Het eerste team van Thibats versloeg koploper Blauw Wit uit Almelo met liefst 7-3. Hierdoor staat de UT-ploeg met nog slechts een speelronde te gaan op de derde plaats in de competitie en is er in theorie zelfs nog kans op de titel. In de lagere klassen zijn er binnen Thibats meerdere ploegen met uitzicht op promotie. De beslissingen hierover vallen nog deze week.
Gelijkspel voor Vakgericht
De korfballers van Vakgericht pakten afgelopen weekend een punt tegen Eerbeek (11-11). Thuis werd eerder nog ruim - met 23-15 - gewonnen van deze ploeg, maar de uitwedstrijd was een stuk lastiger. Bij rust keek de ploeg al tegen een 7-3 achterstand aan. De tweede helft begon niet veel beter, maar tegen het eind van de wedstrijd liep Vakgericht in en keek het opeens tegen een achterstand van slechts een doelpunt aan. Michiel Tromp maakte er uiteindelijk een gelijkspel van. Zaterdag speelt Vakgericht om 17 uur thuis tegen SKV uit Wageningen.
Cabezota wint ook laatste duel
De herenhandballers van Cabezota hebben ook hun laatste duel van deze competitie gewonnen. Een paar wedstrijden geleden werd de titel al veilig gesteld. Dit maal werd Borhave met 28-23 verslagen. Bij rust stond het 16-8 in het voordeel van Cabezota.
Messed Up-speelster Esmée de Jong (links) in actie voor het eerste team van Messed Up, de nieuwe unihockeyclub (`een beetje zaal- en een beetje ijshockey'). (Foto: Jos Groot Lipman)
Ard Vlooswijk