Sport

| Redactie

Aan de start van de Batavierenrace 2005 verschijnt mogelijk een tweede topteam, naast de legendarische formatie van de Vliegende Zwitsers. Het beoogde team bestaat uitsluitend uit Nederlandse topatleten en studenten. Ook een aantal UT'ers zou in aanmerking komen voor deze topformatie.


Nieuw topteam loopt zich warm voor Bata

De ploeg die een geduchte rivaal moet worden voor de superieur geachte Vliegende Zwitsers gaat tot nu toe door het leven als CoolRunners. Afgelopen weekeinde gaf deze ploeg - met onder meer Olympiaganger Bram Som in haar midden - een visitekaartje af op de marathon-estafette Pheidippidesloop in Utrecht: CoolRunners won.

Woordvoerder Ard Vlooswijk, atleet van CoolRunners en UT-student Technische Natuurkunde, laat weten dat onderzocht wordt of CoolRunners op de komende Batavierenrace aan de start kan verschijnen: `We willen serieus kijken of zo'n team straks inderdaad van de partij kan zijn. Dat wordt dan een Nederlandse variant op de Vliegende Zwitsers. Zo zou je dat kunnen zien.'

Toch bouwt Vlooswijk nog enige reserves in. `We hebben aardige ideeën over zo'n team, maar concreet zijn die nog niet. In Utrecht hadden we een team geformeerd van zeven lopers en loopsters. Op de Batavierenrace zouden dat er toch beduidend meer moeten zijn. Bovendien kan bijvoorbeeld Bram Som niet meedoen aan de Batavierenrace. Dat laat zijn trainingsprogramma niet toe. Aan de marathon-estafette in Utrecht kon Som wel deelnemen, maar dat komt omdat het seizoen er voor hem op zit. En dan willen atleten zoals Som (tijdens de Olympische Spelen deelnemer op de 800 meter, red.) wel eens gekke uitstapjes wagen. Maar die uitstapjes zijn er eind april, midden in het atletiekseizoen als ook de Bata wordt gehouden, niet meer bij. Ook daar moeten we rekening mee houden.'

Vlooswijk verwacht voor het eidn van deze maand aan te kunnen geven of CoolRunners straks inderdaad acte de présence geeft op de Bata. Een veredeld topteam van Hollandse makelij zou de spanning in het algemeen klassement van de Batavierenrace ten goede komen. Aan de eeuwig lijkende suprematie van de Vliegende Zwitsers zou dan immers wel eens een eind kunnen komen.

De keerzijde is dat in de universiteitscompetitie aan kwaliteit inboet. Een aantal atleten van de universiteiten uit Enschede en Nijmegen lijkt immers wel iets te voelen voor een Nederlands topteam. Althans in Utrecht kwamen afgelopen zaterdag studentatleten uit zowel Enschede als Nijmegen uit voor het CoolRunners team. Vlooswijk: `We beseffen dat er een keerzijde zit aan het formeren van een topteam. En die keerzijde is inderdaad de kwaliteit van de universiteitscompetitie. Anderzijds is de realiteit, dat je alleen op de UT in een kleinere vijver vist.'

Zoals gezegd heeft CoolRunners inmiddels in Utrecht haar visitekaartje afgegeven. Aan deze zaterdag gehouden estafette deden 74 ploegen mee. Elke ploeg telde vijf heren en twee dames. De mannen liepen elk 7 kilometer en de vrouwen 3,6 kilometer. Het winnende CoolRunners zette een eindtijd op de klokken van 2.22.33: een verbetering van het parcoursrecord met liefst 2,5 minuut.

Behalve Ard Vlooswijk, vertegenwoordigden ook Imo Mulder en Marijn van Schoote de UT in dit winnende team. Vlooswijk liep zijn 7 kilometer in 24.12 `dat had wel iets sneller gekund', Imo Mulder liet 24.01 noteren en de rapste UT'er was Marijn van Schoote. Hij liep een tijd van 23.55. De twee vrouwen Marije te Raa en Pauline Claessen - studerend in Nijmegen - en de topatleten Rob Detert Oude Weme en Bram Som maakten de ploeg compleet. De twee laatstgenoemden maken deel uit van het zogeheten atletenhuis in Papendal. Detert Oude Weme zette met zijn 21.15 de snelste tijd van de dag op de klokken. Achthonderd meter specialist Bram Som liep zijn afstand in 23.29.

Vlooswijk over de verrichtingen van Som: `Ik heb begrepen dat Som het zwaar had, maar als je dan alsnog zo'n scherpe tijd neerzet, dan spinnen wij daar als ploeg natuurlijk garen bij.'

En verder zegt de UT'er: `Dit resultaat in Utrecht geeft aan dat je met studentatleten uit verschillende steden een sterk team kunt formeren. Bovendien biedt deze zege misschien een goede referentie om een topsponsor te vinden voor een mogelijk CoolRunners team op de Batavierenrace.'

HET EVENEMENT VAN DE WEEK

Voor herhaling vatbaar. Dat is de insteek van de sportraden op de universiteiten van Enschede, Eindhoven, Groningen, Nijmegen, Wageningen en - sinds dit jaar - Maastricht. Zij houden begin volgend jaar voor de derde keer op rij het NSK wintersport. Decor: de besneeuwde Alpentoppen in het Franse Avoriaz.

Vorig jaar januari trok het wintersportevenement zo'n zeshonderd studenten. In La Corbier streden zij toen om het NSK snowboarden (foto), slalom en tal van andere ski-disciplines. Vanuit Enschede namen in januari van dit jaar zo'n zestig studenten deel aan het NSK Wintesport. Erik Mulderij van de Sportraad op de UT verwacht dat dit aantal in 2005 wordt overschreden.

Mulderij: `We zitten nu in november en het loopt al beduidend beter dan vorig jaar. Ik verwacht dat we straks vanuit Enschede meer studenten kunnen inschrijven dan vorig jaar. Dan moet je denken aan zo'n honderd. Dit heeft ook alles te maken met de samenwerking met de hbo: ook daar hebben we reclame gemaakt voor de reis door onder meer posters op te hangen.'

Belangstellenden voor deze winterse trip worden verzocht zich voor 7 november op te geven om in aanmerking te komen voor een vroegboekkorting naar Avoriaz. Deze Franse plaats ligt op een hoogte van 1800 meter en bevat in totaal zeshonderd kilometer aan pistes. Het evenement wordt gehouden van 21 tot en met 30 januari. Voor meer informatie of opgave: www.studentenwintersport.nl.

Uitslagen

Regiotrial op Achterhorst

De MotorSportGroep op de UT houdt zondag een trial op het terrein aan De Achterhorst op de campus. Aan deze jaarlijkse wedstrijd doen tal van coureurs uit de regio mee. De behendigheidswedstrijd geldt als spectaculair.

Zesde plaats Disc Devils

De UT-frisbeeploeg Disc Devils Twente (DDT) is als zesde geëindigd op het eerste competietoernooi van dit indoorseizoen. De wedstrijden werden in Nijmegen gespeeld. DDT speelde met sporters uit het eerste en tweede team.

Wintertriatlon weer voor Gosselink

Evenals vorig jaar won Guido Gosselink ook dit jaar de NK wintertriatlon in Assen. De voormalige UT'er en lid van Aloha bleef zaterdag de concurrentie bij het lopen (20 km in 1.11.47), fietsen (100 km in 2.44.49) en schaatsen (40 km in 1.21.42) ruim voor. Gosselink finishte in een tijd van 5.18.20 en was daarmee een dikke zeven minuten sneller dan Edwin Ophof, de nummer twee van het klassement.

Einde zegereeks Harambee

De volleybalheren van Harambee hebben voor het eerste sinds lange tijd een nederlaag moeten incasseren. In Hoogeveen werden de UT-volleyballers met 4-0 afgedroogd door het plaatselijke Olhaco. Harambee speelde onder de maat. De ploeg had vooral moeite met de hoge servicedruk van de Drentse opponent. Ook wisten de UT'ers het Hoogeveense blok nauwelijks te passeren.

Cabezota ongeslagen

De handballers van Cabezota blijven deze competitie ongeslagen. De dames versloegen WHC uit Hengevelde met 19-8 en de heren klopten BWO Deuriningen met 23-13. Door deze zege namen de handbalheren de eerste plaats op de ranglijst over. Het tweede herenteam klopte koploper Minkjan/DHV met 26-15.

Kijksport

Volleybal

Vr. 5 november 21.00, Harambee D1 - Savico D2, sporthal 1. Za. 6 november, 16.00 u, Harambee H1 - Concordia DAC H1, sportzaal.

Waterpolo

Za. 6 november 18.00, Piranha 1 - Flevo 1, Het Slagman (Enschede).

Tafeltennis

Do. 11 november 20.00, Thibats 1 - Effect `74 3, schermzaal.

Handbal

Za. 6 november 19:30u, Cabezota 1 - HCW, Sporthal 2.


Pheidippides, de eerste marathonloper uitgebeeld in Griekse kledij, met naast hem (van links naar rechts) de leden van CoolRunners: Marijn van Schoote, Ard Vlooswijk, Pauline Claessen, Imo Muller, Bram Som, Marije te Raa en Rob Detert Oude Weme.

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.