Cultuur

| Redactie

Zeefdrukken, buikdansen en buitenaardse wezens Kunstzonnig, het campusfestival van culturele workshops, viert dit jaar zijn tweede lustrum. Het eerste weekend van juli gonst de campus weer van de creatieve activiteiten. Deelnemers kunnen kiezen uit zestien workshops. Van buikdansen tot zeefdrukken. Cultuur op een leuke manier onder de aandacht van jongeren te brengen. Dat was tien jaar geleden de


Zeefdrukken, buikdansen en buitenaardse wezens

Kunstzonnig, het campusfestival van culturele workshops, viert dit jaar zijn tweede lustrum. Het eerste weekend van juli gonst de campus weer van de creatieve activiteiten. Deelnemers kunnen kiezen uit zestien workshops. Van buikdansen tot zeefdrukken.

Cultuur op een leuke manier onder de aandacht van jongeren te brengen. Dat was tien jaar geleden de filosofie achter de oprichting van Kunstzonnig. Het idee sloeg aan. `Een hoop gezelligheid en veel plezier, dat is eigenlijk het belangrijkst,' vertelt Klaas van der Horn, een van de organisatoren. `Maar natuurlijk valt er ook wat te leren tijdens het workshop weekend.'

Professionele docenten, van wie enkele al jaren bij Kunstzinnig betrokken zijn, begeleiden de deelnemers. In twee dagen brengen zij hun cursisten de grondbeginselen van een culturele activiteit naar keuze bij. Ervaring is niet nodig om mee te kunnen doen: `De workshops zijn juist erg geschikt voor beginners,' volgens Klaas.

`Boodschappen' is dit jaar het thema. En dat thema mag heel breed worden opgevat. Van boodschappen doen op eBay, funshoppen op de huishoudbeurs, de prijzenoorlog in de supermarkt tot boodschappen uit de ruimte. `Als er ooit een gouden boodschappentijdperk was, dan is het nu. Boodschappen zijn in de mode,' motiveert de organisatiecommissie haar keuze.

Het thema komt niet zozeer terug in de verschillende workshops, maar wel in de straattheatervoorstelling op zaterdag. Die wordt gegeven door Stichting Absurd Nederland, een open kunstenaarscollectief, dat zich richt op het veroorzaken van verbazing. De projecten die Absurd Nederland uitvoert zijn zeer divers. Sommige vinden plaats in traditionele settings als festivals, andere richten zich op verbazing in de publieke ruimte: nietsvermoedende passanten deelgenoot maken van iets niet-alledaags, is dan het streven. Tijdens Kunstzonnig speelt de groep in op het thema `boodschappen'. Boodschappen uit de ruimte om precies te zijn. Vier buitenaardse onderzoekers observeren, vanuit een glazen kubus op de boulevard, de wereld en de voorbijgangers.

Ook een spetterend feest ontbreekt niet tijdens deze lustrumeditie. En er is op vrijdag een kennismakingsavond, waarbij iedereen op een Open Podium spontaan zijn kunsten mag vertonen. Ook niet-deelnemers mogen daaraan meedoen. Op zondagmiddag worden de kunstwerken, die tijdens de workshops zijn ontstaan, tentoongesteld en geven de deelnemers demonstaties.

Kunstzonnig trekt een gevarieerd publiek. Veel studenten, niet alleen uit Enschede. Ook in andere studentensteden wordt het evenement gepromoot. Ook middelbare scholieren en gezinnen weten inmiddels de weg naar Kunstzonnig te vinden. Het is de bedoeling dat alle workshops buiten worden gegeven. Voor de zekerheid is voor elke workshop ook een slecht weer locatie geregeld.

Kunstzonnig: 2, 3 en 4 juli op de campus, EUR 60 (40 met union+kaart). Volledig programma en inschrijven (tot 25 juni): www.utwente.nl/kunstzonnig.

Martine Hilderink


Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.