Student
Kijk maar in Van Dale: die geeft `studerende' als flauw alternatief, maar daar doen we het niet voor. Creatiever is de definitie van student zoals de Unesco die hanteert: `Iemand tussen de vijftien en dertig jaar die kan aantonen een niet-betaalde, volledige dagopleiding te volgen, die langer dan zes maanden duurt.' Maar daar kunnen we niks mee. Wij zien ons nog niet schrijven: `Nijs is niet wijs! riep een UT'er van tussen de vijftien en dertig jaar, die kon aantonen een niet-betaalde, volledige dagopleiding te volgen, die langer dan zes maanden duurt.'
Dan toch liever `student.'
Of we bedenken de synoniemen zelf. Zoals:
Vakkenvolger.
Cijferscoorder.
Puntensprokkelaar.
Ects-collector.
Studiebol.
Studiebal.
Competentieontwikkelaar.
Bachelor in opleiding (bio).
Master in opleiding (mio).
Collegeconsument.
Dictatenvreter.
Tentamenaflegger.
OV-kaarthouder.
Ingeschrevene.
Stufi-trekker.
Meer varianten zijn uiterst welkom en kunnen worden ingediend via [email protected].
Idols
Zaterdag is het dan weer zover: de grootste estafetteloop van de wereld. Hartstikke leuk, maar het indelen van de etappes ging in ons team dit jaar wat moeizaam. Niemand wilde tussen 10.00 en 13.00 uur lopen, want dan trouwen Mabel en Friso.
`Zoiets moet je gewoonweg zien', benadrukte een van onze teamgenoten. `Je weet nooit of die gekke Charlie da Silva nog opduikt met z'n blaffers.'
`Ja', vulde een ander aan. `Net als in een soap. Vlak voordat Mabel `ja'wil zeggen.
`Um, ja', bedoel je?', merkte een derde fijntjes op.
`Ik ben zóó benieuwd wat Maxima aan zal hebben', mijmerde een vierde loper.
`Als Mabel maar niet per ongeluk Klaas tegen Friso zegt', grapte een vijfde.
Dat zorgde voor de nodige hilariteit.
Hoe dan ook, we kwamen er maar moeizaam uit.
Uiteindelijk kwam het gesprek weer op Bata-niveau.
`Wie denken jullie dat er gaat winnen?', vroeg een loper, die we tot een van de fanatiekere deelnemers rekenen.
`Boris', zei een tweede loper stellig.
`Ik denk Maud', zei een derde.
`Jongens, ik doel op de eigen uitslag', sprak de Bata-liefhebber geïrriteerd.
`De kijkers beslissen tóch', zei een loopster laconiek.
`Vanavond weten we het', zei de Boris-aanhanger.
De Bata-liefhebber zuchtte. `Betekent dit dat jullie vanavond niet naar het slotfeest gaan?'
Verbijsterd keken ze hem aan. `Idols. Zoiets moet je gewoonweg zien. Je weet nooit of er nog iets geks gebeurt', zei een loper.
`Misschien maakt Reinout wel een geinig grapje', hoopte een loopster.
`Ik ben zóó benieuwd wat Tooske aan zal hebben', mijmerde een andere.