Niet negatief

| Redactie

Naar aanleiding van een recent interview in het UT-nieuws met een aantal medestudenten technische geneeskunde willen wij graag een reactie geven. Door de keuze van de geinterviewden voor dit artikel, namelijk drie studenten die twijfelen over hun studiekeuze, denken wij dat onnodig een negatief beeld over onze studie werd geschetst. Dit vinden wij bijzonder jammer. De afgelopen weken, sinds het verschijnen van dit artikel, zijn wij daar al meerdere malen mee geconfronteerd. Er wordt onterecht het beeld geschetst dat meer dan de helft van de studenten technische geneeskunde overweegt met hun studie te gaan stoppen.


Bij elke studie zijn er mensen die twijfelen aan hun studiekeuze. Dit heeft niets met het onzekere toekomstbeeld van deze studie te maken. Al voordat deze studie startte, is ons gemeld dat onze beroepsgroep nog niet bestond, en dat wij die dus zelf zouden moeten creeren. Dat is natuurlijk een uitdaging, en zorgt soms voor meer onzekerheden dan een reguliere studie. Toch zijn de meeste studenten van onze opleiding zeer positief over de studie en hebben ze vertrouwen in hun toekomstmogelijkheden. Vanaf het begin van dit eerste studiejaar zijn er van de 50 mensen, nog maar twee mensen die met de studie zijn gestopt. Een zeer lage score, in verhouding met andere studies.

Wij zouden de redactie willen aanraden om het verloop van de studie technische geneeskunde op de voet te volgen, om te zien dat de meeste studenten helemaal geen negatief toekomstbeeld van hun studie hebben!

Els, Wendy en Susan, studenten technische geneeskunde


Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.