De werkvloer

| Redactie

Accounting House   Dit is het personeel van het Accounting House van FEZ. Het is een nieuw fenomeen, ontstaan uit een reorganisatie van de financiële functie UT-breed. Binnen het AH is de zogenaamde 'financiele registratiefunctie' van de universiteit ondergebracht. Op moderne leest geschoeid, en volgens hoofd Gerard Effting, 'baanbrekend binnen universitair Nederland'. Het AH, da


 

 

 

Accounting House

 

Dit is het personeel van het Accounting House van FEZ. Het is een nieuw fenomeen, ontstaan uit een reorganisatie van de financiële functie UT-breed. Binnen het AH is de zogenaamde 'financiele registratiefunctie' van de universiteit ondergebracht. Op moderne leest geschoeid, en volgens hoofd Gerard Effting, 'baanbrekend binnen universitair Nederland'. Het AH, dat met ingang van dit jaar operationeel is geworden, moet volgens een rapport van een speciale werkgroep leiden 'tot een verbetering van de kwaliteit van de financiele diensten, het optimaliseren van effectiviteit en doelmatigheid van de financiële procesvoering, het doorvoeren van standaardisatie op het gebied van de administratieve organisatie en informatieverstrekking, een vermindering van de kwetsbaarheid door schaalvergroting en het volledig benutten van specialistische vaardigheden en kennis'. Een ambitieuze doelstelling en een enorme uitdaging waar vele maanden van voorbereiding aan vooraf zijn gegaan. Effting: 'Het gaat om een omvangrijk veranderingsproces. Voor veel AH-medewerkers, zeker voor degenen die afkomstig zijn van decentrale faculteiten en diensten, is dit een geheel nieuwe baan in een geheel nieuwe werkomgeving.'

Het streven is er volgens Effting op gericht de gegevensstroom tussen de decentrale eenheden en het centrale AH volledig te digitaliseren. Op dit moment geschiedt de financiële afwikkeling van de 'reisdeclaraties binnenland' en alle inkoopfacturen (de nota's van externe leveranciers) al digitaal. Allemaal volgens een standaardprocedure waarover de leidinggevenden en hun adminstratieve ondersteuners zijn ingelicht, de een wat eerder dan de ander. Effting erkent dat de communicatie beter had gekund, maar vraagt begrip voor het moeizame, technische proces waar vele betrokken financiële en ict-mensen zich doorheen geworsteld hebben. De digitalisering van alle andere declaraties, waaronder 'reisdeclaraties buitenland' volgen in de loop van dit jaar. Feit is dat de papieren formulieren hun langste tijd hebben gehad . En dat zal voor menigeen wel even slikken zijn. De website van FEZ biedt de nodige info.

 

 

 


Van links naar rechts: Anita van Dijk, Fons Haafkes, Annemiek Hulshof, Marlies Schreurs, Margret Douwma, Han van Raalte, Gerard Effting, Rita Braam, Ida Smit, Herman Burkink, Frans Bloemhoff, Bea Altink, Joke Schreer, Eugenie Strijker met zoon Robbert, Erik Rietman, Dionne Lammers, Debbie Weegerink, Herman Hulst, Benno Eeftink, Erdal Tekin.

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.