Zaalvoetballers weg kwijt in competitie
Volgens de leider van het eerste team, Ronald Oofkamp, is er geen eenheid in de ploeg: 'Het niveau is minder dan afgelopen jaar, mede doordat kwalitatief goede spelers zijn vertrokken'. Vice voorzitter Martien Kok ziet dat anders: 'Het is een zootje in dat team. In de praktijk zet bijvoorbeeld de aanvoerder de lijnen uit en dat pikt een deel van de selectie niet. In het verleden zijn meerdere voetballers van de training gelopen en teruggegaan naar het tweede. Er wordt getreiterd en als er in het veld fouten worden gemaakt is niemand bereid de misser van de ander te herstellen. Er wordt direkt een schuldige aangewezen.' Trainer Paul Scheurink ontkracht met klem de aantijgingen: 'Onzin. Wij hebben hier gewoon te maken met kwaliteitsverlies. Een groot deel van de jongens die hier nu spelen kunnen het niveau niet aan en de jongens met routine zijn naar het veldvoetbal gegaan of hebben hun studie afgerond en zijn dus vertrokken. Met deze spelers kan ik het kwaliteitsverlies niet compenseren. Het niveau van de tweede divisie is te hoog voor dit team en de angst om te verliezen te groot. De praktijk wijst uit dat ze door hun opponenten in de zaal worden weggetikt. Ik hoop dat deze ploeg er dit jaar in blijft maar dat zal een zware dobber worden.'
De trainer zegt te overwegen contact op te nemen met enkele voormalige zaalvoetballers die nu op het veld actief zijn. Zij zouden dan het eerste zaalvoetbalteam van VV Drienerlo uit de malaise moeten halen.
Derde plaats
De sporthallen op de campus waren afgelopen weekend het toneel van het unieke internationale DISC'95 (Drienerlo International Soccer Competition) toernooi. Maar liefst twintig teams uit verscheidene landen voetbalden op het Enschedese sportcomplex. Eer, vriendschap en prestigestrijd vormden de ingrediënten van een boeiend voetbalspektakel en kende na afloop een terechte winnaar... Tel Aviv.
Het Israëlische team spreidde een absolute superioriteit ten toon, waarbij menige aanvallende impuls van de opponent verbleekte. Alleen het zaalvoetbalteam uit Berlijn wist binnen de zuivere speeltijd de ploeg uit Israël op 1-1 te houden. Penalties moesten in dit duel uitsluitsel brengen. De latere winnaar hield het hoofd koel en plaatste zich voor de finale tegen het Poolse Poznan. Het DISC-toernooi kende echter geen boeiend slotstuk. Tel Aviv zette het Poolse team op haar plaats en won de finale vrij eenvoudig met 4-1.
Gelijk aan afgelopen jaar moesten de Polen ook dit maal genoegen nemen met een tweede plaats in het DISC-toernooi. Het in de competitie kwakkelende zaalvoetbalteam van Drienerlo verrastte vriend en vijand door als derde te eindigen. Drienerlo versloeg in de strijd om de derde en vierde plaats de Duitsers uit Berlijn. Dit tot groot genoegen van het aanwezige publiek. De eindstand: 1 Tel Aviv (Isr), 2 Poznan (Pol), 3 Drienerlo (Ned), 4 Berlijn (Dui), 5 Plzen (Tsj), 6 Karslruhe (Dui), 7 Geneve (Zwi), 8 Budapest (Hon).
SPORT KORT:
Basketball: het eerste herenteam van Arriba heeft zich op het eerste gezicht goed hersteld van de nederlaag tegen Jugglers twee weken geleden. Het bezoekende Jolly Jumpers uit Tubbergen had tegen het gemotiveerde Arriba weinig in tebrengen. De monsterzege van de thuisploeg tekende zich al voor rust af. De mannen van Maarten Heijenk kwamen geen moment in gevaar en boekte freewheelend een 95-75 zege. De ruststand was 26-9. Arnaud Kloeze verdiende deze avond het predikaat 'man van de wedstrijd'. Kloeze kwam een dag eerder in het tweede van Arriba nog in actie tegen Olstars. Arriba versloeg in deze partij Olstars met eveneens ruime cijfers (89 -62).
Atletiek: atletiekvereniging Kronos heeft afgelopen weekend in de Twentsche Cross Competitie van zich laten horen door in totaal drie maal een podiumplaats in de wacht te slepen. Jeroen Evers finishte op de tien kilometer van Markelo binnen de 34 minuten, goed voor een derde plaats. Op het oneffen parcours kwam ploeggenoot Joran van de Ploeg niet goed uit de voeten. De Kronos atleet finishte als tiende op ruim twee minuten achterstand. Anneleen van Beek liep bij de dames een afstand over vijf kilometer en zij finishte als tweede in iets meer dan twintig minuten. Een zelfde resultaat was weggelegd voor A-junior Ivo Liebregts. De jonge Kronos-atleet deed mede door deze prestatie goede zaken voor het algemeen klassement van de Twentsche Cross Competitie.
Voetbal: VV Drienerlo heeft in de thuiswedstrijd afgerekend met De Esch uit Oldenzaal. Het vertoonde speloverwicht resulteerde uiteindelijk in twee treffers waarop de debutant in de zaterdag vierde klasse het antwoord schuldig moest blijven. Voor rust scoorde Harry Gruben en na rust trof Jos Migo op fraaie wijze doel. Door de overige resultaten in deze competitie zijn de meeste ploegen weer dichter bij elkaar gekomen. Drienerlo bezet momenteel een verdienstelijke derde plaats op drie punten van koploper Kloosterhaar.
De dameself van Drienerlo speelden tegen Vitesse'63 op eigen veld tegen tien opponentes. Vitesse'63 bleek klaarblijkelijk niet in staat meer vrouwen op de been te brengen. Ondanks de nummerieke overtal situatie wist Drienerlo niet te profiteren. Sterker, de elf UT-studentes verloren de wedstrijd met 2-4. Riemke Radersma en Jeanette Mensink scoorden nog wel maar mede door een opeenstappeling van fouten achterin werd de partij simpel weggegeven. De verwachting is dat de tegenstander van komende week, Union SV, wel met elf basisspeelsters in actie komt.
Handbal: de heren van Cabezota kropen afgelopen weekend door het oog van de naald. Tot tien minuten voor het einde stonden de heren op drie punten achter Stevo. Door een enorme vechtlust en een ijzeren wil het duel in winst om te zetten, werd de stand twee minuten voor tijd gelijk getrokken. Voor de coach van Stevo was de spanning te veel van het goede. De arbiter was van mening dat het commentaar op de leiding buiten proportionele vormen had aangenomen. Zowel de trainer als een speler konden met rood het veld ruimen. De spelers van Cabezota hielden het hoofd daarentegen koel en scoorden vlak voor het laatste fluitsignaal via een strafworp van Maarten Beijer het winnende punt (18-19).
Hockey: het eerste heren team van DHC is erin geslaagd koploper Daring met lege handen naar huis te sturen (2-0). Door het positieve resultaat heeft DHC de aansluiting met de top hervonden. Casper Laar scoorde voor de thee de eerste treffer en Wijnand Janssen, na rust de tweede. Daring kreeg vlak voor tijd een aantal kansen maar wist deze niet te verzilveren. De mannen van Vincent Steggink hebben een punt achterstand op Daring en Dash en nemen een derde positie in op de ranglijst. Volgend weekend heeft het team vrij.
De dames van DHC kwamen afgelopen weekend in hun thuiswedstrijd tegen Hoogeveen niet verder dan een bloedeloze 0-0. Volgens coach Bram Brand liep het niet lekker bij zijn team: "alles ging fout. De passes kwamen niet aan en de vorm van de dag ontbrak. Ik heb het idee dat DHC het te makkelijk opneemt en als dat het niet is, zitten wij misschien wel aan ons plafond". Ondanks de kritiek van de oefenmeester delen de DHC dames momenteel de tweede plaats op de ranglijst. Komend weekend komen zij niet in actie.
Volleybal: Harambee is afgelopen weekend in Zwolle met de neus op de feiten gedrukt. Het eerste heren-team verloor met 3-1. Mede door dit negatieve resultaat moeten de UT-volleyballers met elf punten uit zeven wedstrijden genoegen nemen met een plaats in de middenmoot.
PROGRAMMA:
Voetbal: de heren van VV Drienerlo spelen zaterdag 2 december om 14.30 uur thuis tegen Mariënberg. De dames nemen het om 10.00 uur op tegen Union SV.
Hockey: zowel de heren als dames van DHC hebben komend weekend vrij en komen pas weer op 10 december in actie. De dames spelen dan thuis tegen Goor en de heren ontvangen Lelystad.