Vijf Nederlandse universiteiten zijn voor Eurandom in de race. In eerste instantie hebben Amsterdam (de Vrije Universiteit en het Centrum voor Wiskunde en Informatica CWI, een onderdeel van NWO), Leiden en Eindhoven zich bij NWO gemeld. Later kwamen Delft en Twente daar nog bij.
De vestigingsplaats van Eurandom wordt gekozen door het algemeen bestuur van NWO op advies van een speciale commissie die alle onderdelen van de aanbiedingen van de vijf genoemde kandidaten (huisvesting, computerfaciliteiten, personele ondersteuning, etc.) heeft bestudeerd.
Begin juni schreef de NWO-adviescommissie het CvB dat zij, hoewel de keus uitermate moeilijk was en de knoop dan ook nog niet definitief was doorgehakt, besloten had om 'voorlopig' met drie van de vijf kandidaten verder te gaan. Dat hield in dat door de commissie alleen aan deze drie universiteiten - te weten Amsterdam, Leiden en Delft - een officieel Eurandom-werkbezoek zou worden gebracht. Anders gezegd: Twente en Eindhoven vielen af.
NWO hult zich in stilzwijgen omdat officieel over de stand van zaken in de procedure nog niets bekend is. Maar volgens dr. H. Weijma (secretaris Gebiedsbestuur Exacte Wetenschappen en lid van de adviescommissie) is de commissie er inmiddels wel uit, en zal het algemeen bestuur van NWO de knoop begin september doorhakken. Insiders denken dat het advies ten gunste van het Amsterdamse cluster (CWI/VU) zal uitvallen. Amsterdam zou als vestigingsplaats van meet af aan de voorkeur van NWO hebben gehad.
Volgens Weijma van NWO is het overigens nooit de bedoeling geweest om een bezoek te brengen aan alle potentiële vestigingsplaatsen. Daar was domweg geen tijd voor. Op basis van de schriftelijke aanbiedingen heeft de commissie drie kandidaten geselecteerd voor een 'site visit'.