Sportnieuws

| Redactie

Voor een viertal Diok'ers staat komend weekend het nationaal kampioenschap badminton op de rol. Bianca Hilberink, Roy Rouwhorst, Robert Otto en Wendy van Dalen binden in Den Bosch de strijd aan tegen de nationale badminton-elite. Met Hilberink in de single, Van Dalen/Otto in de mix en Rouwhorst/Otto in de dubbel is de Drienerlose badmintonvereniging dit jaar in ieder geval ruim vertegenwoordigd.

Diok-kwartet in nationale tutelstrijd

Voor het viertal moet het NK een bekroning vormen op een prima seizoen in de competitie. Toch is het kwartet sceptisch over hun mogelijkheden in de Bossche Maaspoort. Wendy van Dalen en Robert Otto waren vorig jaar eveneens van de partij in de mix en mochten na de eerste ronde de kleedkamers al opzoeken. Ook dit jaar verliep de loting voor het duo uiterst ongelukkig. Het lot koppelde Van Dalen en Otto aan de meervoudige nationaal kampioene Erica van den Heuvel. 'Dat is geen beste loting' zegt Van Dalen, 'maar als we haar uit het spel kunnen houden, maken we een kans'.

Voor Van Dalen geldt hetzelfde als voor de andere Diok'ers. Zij willen weten waar ze op nationaal niveau staan en gaan in naar Den Bosch om daar een antwoord op te vinden. Zo maakt Roy Rouwhorst dit jaar zijn entree op de NK. Samen met Robert Otto moet de kersverse debutant in staat worden geacht een ronde verder te komen. Ook al vanwege de goede prestaties van dit tweetal in de competitie. Het duo verloor afgelopen seizoen slechts één wedstrijd. Rouwhorst: 'We mogen niet klagen over de loting en hebben een goede kans om de laatste acht te bereiken'. 'Maar de finale halen we niet' , haast zijn kompaan Otto eraan toe te voegen. 'We zijn dit jaar nog niet in actie geweest tegen de echte toppers, dat is weer een compleet nieuwe ervaring'.

De meest ervaren speler van het stel is Bianca Hilberink. Zij neemt voor de vijfde maal deel aan de prestigieuze titelstrijd en staat als achttiende genoteerd op de landelijke lijst. 'Mijn presteren is afhankelijk van de tegenstander in de eerste ronde, maar ik heb nog niet gekeken wie dat is'.

Voor het Drienerlose viertal geldt in ieder geval dat er een prestatie neergezet moet worden op het NK, want in Den Bosch wordt het resultaat heilig verklaard. Of zoals Van Dalen het zegt: 'Voor de gezelligheid hoef je daar niet te komen, want dan word je met de nek aangekeken'.

Hernieuwd succes voor Joris Keizer

Nog maar net bekomen van zijn inspanningen op het WK zwemmen in Australië , is Joris Keizer er opnieuw in geslaagd het nationaal record honderd meter vlinderslag te verbreken . In het Zwitserse Uster zette de UT-student een tijd van 53.24seconden op de klokken. Hij overtrof daarmee zijn WK-tijd met ruim een tiende van een seconde. Ook op de 200 meter vlinderslag was Keizer niet te stuiten. Op deze afstand bracht hij zijn persoonlijke record op 2.00.80.

SPORT KORT

Korfbal: Vakgericht heeft de wedstrijd tegen Phenix na rust geheel uit handen gegeven. Voor de pauze deed de UT-formatie weinig onder voor de Goorse rivaal maar in het tweede bedrijf liet Vakgericht het afweten en verloor uiteindelijk met 14-7. De ruststand was 7-6 in het voordeel van Phenix. Remco Broekhuis, Dennis Volwerk en Annemarie Rodenhuis scoorden twee maal. Eveline Winkelaar maakte haar debuut. De Drienerlose korfballers staan in de competitie op de derde plaats.

Handbal: het eerste herenteam van Cabezota kwam er in het uitduel tegen HCD'97 uit Deventer niet aan te pas. Terwijl eerder dit seizoen nog met ruime cijfers van de Deventerse rivaal werd gewonnen, ging de équipe dit weekend met ruime cijfers onderuit. De teller bleef uteindelijk op 28-15 steken. De ruststand was 16-6 in het voordeel van de gastheren.

Ofschoon ook de dames van Cabezota ten onder gingen, bleef de partij tot het eind toe spannend. Beide ploegen gaven elkaar geen duimbreed toe en scoorden om en om. De tweede helft liet nagenoeg een identiek beeld zien, waarbij Bornebroek aan het langste eind trok en in de slotseconden de winnende 16-15 liet aantekenen. Komende zondag komen de dames om 14.00 uur in actie tegen BWO, terwijl de heren het om 15.15 uur opnemen tegen Olympia Hengelo 3. Beide teams spelen thuis.

Atletiek: Kronaut Boike Kropman heeft in de Haagse Houtrusthallen het clubrecord van Kronos op de 300 meter verbroken. Met zijn 8.51.45 verbeterde hij het oude record met maar liefst 48 seconden. Dit record was in handen van Tom van Buren, die in 1985 9.40.4 liet noteren.

Tafeltennis: eerstejaars Marjolein Boer van de Drienerlose Tafel Tennis Vereniging (DTTV) Thibats is de verrassende winnaar geworden van de Twentse tafeltenniskampioenschappen. In de Enschedese Pathmoshal versloeg zij zowel de kampioenes van 1996 en 1997 en bleek ook in de finale oppermachtig. Boer is daarmee de eerste speelster van Thibats die de prestigieuze titel in de wacht sleept. Naast haar kampioenstitel in de zogenaamde open klasse zegevierde zij eveneens in de lecentieklasse.

Zaalvoetbal: in de tweede ronde van de districtsbeker hebben de zaalvoetballers van Drienerlo Buurse 1 met 5-0 geklopt. Het lager geklasseerde Buurse bleek niet in staat een vuist te maken en ging roemloos ten onder. Voor Drienerlo scoorden Raymond de Vries, Chris Francke en Olaf Nieuwenhuis een maal, terwijl Luc Wismans twee treffers voor zijn rekening nam. In de competitie kwam Drienerlo afgelopen weekend uit tegen De Treffer uit Denekamp en ook deze partij werd in de wacht gesleept. De zaalvoetbalploeg scoorde vlak voor tijd de winnende derde treffer (3-2). Chris Francke, Raymond de Vries en Ties Hoomans tekenden voor de Drienerlose produktie. Komende vrijdag ontvangt Drienerlo de Denekampse formatie. Deze wedstrijd gaat om 21.45 uur van start.

Basketbal: Arriba is er niet in geslaagd de goede reeks wedstrijden voort te zetten. Een beter spelend Tonego won in eigen huis afgetekend met 96-60.

Volleybal: het eerste damesteam van Harambee heeft in het lager geklasseerde Set Up'65 haar meerdere moeten erkennen. De UT-ploeg sleepte op vreemde bodem slechts een set in de wacht (3-1). De heren deden het een stuk beter en versloegen het thuis spelende Vrivo met 3-2.

Waterpolo: voor de waterpoloërs van Piranha (foto) bleef de gehoopte revanche op aartsrivaal en koploper VZPC uit Vriezenveen uit. In het duel dat bol stond van de spanning gingen beide partijen lange tijd gelijk op, maar streken de gasten uiteindelijk met de eer. Piranha verloor in het eigen Slagman zwembad nipt met 6-5 en is mede door dit resultaat afgegleden naar de vierde plaats in de derde klasse B.

Rectificatie

In tegenstelling tot eerdere berichtgeving wordt het NK badminton komend weekend niet in het sportcentrum van de UT gehouden, maar in De Maasport in Den Bosch.


In het cruciale duel tegen aartsrivaal VZPC ging Piranha (witte caps) uiteindelijk met 6-5 ten onder.

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.