Mannelijke managers werken per week 31 procent meer dan contractueel is overeengekomen. Vrouwen overschrijden hun arbeidscontract met 22 procent. Bijna de helft beschouwt deze structurele vorm van overwerk als toewijding aan de zaak. Dat zijn uitkomsten uit het onderzoek: 'Work/Life, de kunst van het combineren' dat is gehouden onder lezers van het business magazine Management Team.
Mannelijke managers staan voor 38,5 uur op de loonlijst maar werken wekelijks 50,3 uur. Daar zit de reistijd niet bij in. Vrouwen zijn gemiddelsd 43,7 uur per week voor de zaak bezig terwijl hun contract 35,7 uur aangeeft. Mannen besteden gemiddeld 34,5 minuten per week aan privé-zaken op het werk: het plegen van telefoontjes en het regelen van persoonlijke financiën. Vrouwen doen dat 27 minuten per week.
Van de ondervraagde managers is 69 procent tevreden over de huidige balans tussen werk en privé. Vrouwen blijken vaker ontevreden over de balans dan mannen. Bijna 70 procent van de lezers zegt dat als ze mogen kiezen hun privé-leven voor hun carrière gaat. Vier op de tien managers wil inkomen inleveren voor extra vrije tijd.
Slechts een kwart van de respondenten vindt de traditionele werkweek met vaste dagen en werktijden ideaal. De rest prefereert een eigen, vrijere weekindeling. Mannen kiezen als favoriete vrije dag de vrijdag. Vrouwen kiezen eerder voor woensdag. Dat hangt samen met de vrije midweekse schoolmiddag.