Het plan ziet er als volgt uit: de THT ontwerpt een propedeutisch curriculum, dat uitzicht biedt op het (in Enschede) volgen van de doctorale studierichtingen WB, EL, CT, TN, TW en INF. Verder zal de THT steun verlenen bij het opzoeken van ontwikkelingsgericht toegepast onderzoek in nauwe samenwerking met het hoger technisch onerwijs in de Friese hoofdstad. Voorop bij dat onderzoek staat maatschappelijke dienstverlening gericht op de regionale industrie. Tussen THT en het hoger technisch onderwijs in Leeuwarden zal een samenwerkingsovereenkomst worden gesloten.
Uit het plan blijkt ook dat wat het verzorgen van onderwijs betreft gedacht wordt aan een vaste kern van ten minste twee wiskundedocenten met permanente standplaats Leeuwarden, aan te vullen met een parttimefysicus, voorts een tiental pendelende THT-docenten, van wie een deel tijdelijk in Leeuwarden gevestigd zal zijn met een tijdsbesteding van een dag of twee in de week.
Het pendelend aantal docenten zou wellicht verlaagd kunnen worden door inschakeling van capabele HTS-docenten bij enkele keuzevakken, met name bij de practica. Ook zal er op het gebied van studie- en studentenbegeleiding (mentoren, studentenpsycholoog, studentendecaan en wellicht ook het Studium Generale) mankracht nodig zijn.
Het zal dus in eerste instantie om een algemene technische propedeuse gaan. (...) Later zouden wellicht ook Bedrijfskunde en Bestuurskunde in Leeuwarden een propedeuse kunnen verzorgen. (...)