De Centrale Studentenraad wil dat hbo'ers die op de UT een doorstroomprogramma volgen twaalf maanden afstudeersteun krijgen. Het initiatiefvoorstel van de CSR kan op steun van het college van bestuur rekenen.
Studenten die na hun hbo nog een academische graad willen halen, hebben een probleem: ze krijgen altijd minimaal één jaar studiefinanciering te weinig. Dat komt omdat minister Ritzen - die nooit een voorstander van het stapelen van studies was - met de invoering van de tempobeurs de doorstroommogelijkheden voor hbo'ers beperkte.
Studenten die na het behalen van hun hbo-propedeuse een vierjarige universitaire studie gaan doen, krijgen drie jaar beurs. Voor de vijfjarige variant is vier jaar beschikbaar. En dat terwijl ze op de universiteit wel gewoon in het eerste jaar beginnen.
Met een hbo-diploma op zak hebben alleen de studenten die een vijfjarige academische vervolgopleiding doen recht op hooguit één jaar studiefinanciering. Doorstroomprogramma's voor afgestudeerde hbo'ers duren minstens twee en vaker drie jaar.
Om dat gat in de studiefinanciering enigszins te dichten stelt de CSR voor dat het college van bestuur met een regeling voor afstudeersteun komt. Volgens de raad kan de UT de tegemoetkoming uit het ROTS-fonds financieren. Die voorziening die is getroffen voor de ondersteuning van studenten in technische studierichtingen, zou tot 'overstappersfonds' omgevormd kunnen worden. Doorstromende hbo-studenten krijgen wat de CSR betreft maximaal twaalf maanden beurs.
Het initiatiefvoorstel dat de Cabaalfractie optelde, kan op sympathie van het CvB rekenen. Wel moet de UT eerst uitzoeken of het juridisch mogelijk is het ROTS-fonds voor hbo-doorstromers te bestemmen.