Minder ir-vacatures

| Redactie

Hoog opgeleide technici zijn nog altijd in trek op de arbeidsmarkt. Maar de vraag is kleiner dan voorheen. In het tweede kwartaal van 1999 waren er negen procent minder vacatures dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat blijkt uit de driemaandelijkse Vacaturebarometer van KIvI en NIRIA. Deze ingenieursverenigingen tellen alle vacatures voor afgestudeerde technici in kranten en tijdschriften. Vorige

Hoog opgeleide technici zijn nog altijd in trek op de arbeidsmarkt. Maar de vraag is kleiner dan voorheen. In het tweede kwartaal van 1999 waren er negen procent minder vacatures dan in dezelfde periode vorig jaar.

Dat blijkt uit de driemaandelijkse Vacaturebarometer van KIvI en NIRIA. Deze ingenieursverenigingen tellen alle vacatures voor afgestudeerde technici in kranten en tijdschriften. Vorige week brachten ze de cijfers van april, mei en juni 1999 uit.

In die periode vonden ze zo'n vijfduizend advertenties voor afgestudeerden van technische hbo- en wo-opleidingen. In het tweede kwartaal van 1998 waren het er ruim 450 meer. Maar vergeleken met het dieptepunt (4411 vacatures) is er sprake van een stijgende lijn. Vooral de belangstelling voor ingenieurs van de technische universiteiten (ir) is afgenomen.

Vooral de werkgevers in de chemie, voedingsmiddelen en machine-industrie lieten het afweten. De telecommunicatie en electronica hadden juist veel meer ingenieurs nodig. Ook de IT-sector zit nog altijd in de lift.

HOP

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.