Opmerkelijk

| Redactie

De Zuid-Spaanse gemeente Lanjaron heeft haar inwoners met onmiddelijke ingang officieel verboden te sterven. De bewoners van het 4200 zielen tellende plaatsje even ten zuiden van Granada konden het nieuwe verbod de afgelopen dagen zelf lezen in het mededelingenblaadje van de gemeente. 'Ik vraag de burgers hun gezondheid goed in de gaten te houden zodat ze niet overlijden', aldus de nieuwe burgemee

De Zuid-Spaanse gemeente Lanjaron heeft haar inwoners met onmiddelijke ingang officieel verboden te sterven. De bewoners van het 4200 zielen tellende plaatsje even ten zuiden van Granada konden het nieuwe verbod de afgelopen dagen zelf lezen in het mededelingenblaadje van de gemeente.

'Ik vraag de burgers hun gezondheid goed in de gaten te houden zodat ze niet overlijden', aldus de nieuwe burgemeester van Lanjaron, Jose Rubio. Om zijn oproep kracht bij te zetten, voegde de burgervader aan de tekst toe: 'Sterven in Lanjaron is verboden.'

Volgens Rubio heeft de gemeente het verbod moeten instellen omdat het kerkhof vol is. Nu al kunnen de doden niet meer behoorlijk worden begraven. Ze kunnen alleen nog in bovengrondse nissen worden bijgezet, maar ook die plaatsen dreigen op te raken, aldus de burgervader.

(bron: Trouw 4 oktober 1999)

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.