Over en Sluiten

| Redactie

Het Groningse politiekorps heeft sinds dit najaar twee speciale agenten voor studentenzaken in dienst, zo lazen wij deze week in een persbericht. `Studenten zijn een speciale aandachtsgroep waarmee we goede afspraken willen maken', aldus een woordvoerder van het Groningse corps . Een prima zaak. Want studenten kunnen soms inderdaad rare sprongen maken.

Politie

Gelukkig hebben we op de UT onze eigen sterke arm: Checkpoint Charlie. En niet te vergeten: de frisblauwe Suzuki Jimny mét zwaailicht. Altijd staat-ie paraat bij de hoofdingang. Een heerlijk vertrouwd beeld. Nee, op de campus hebben we geen behoefte aan een Twents corps. Alsjeblieft zeg, wij lossen onze probleempjes zelf wel op. Want natuurlijk, ook in het relatief brave en rustige achterland gebeurt wel eens wat. Dat ontkennen we heus niet.

Neem nou het UT-Nieuws van deze week. Ook daarin komt weer eens een heldhaftig optreden van Checkpoint Charlie naar voren. Alert als ze zijn, rukten ze enige tijd geleden uit met de Suzuki Jimny. Aanleiding? Een clubje studenten was druk bezig met filmopnames voor Campus Ninja III. Reden genoeg om eens polshoogte te nemen, moet de bewakingsdienst hebben gedacht. Want met studenten weet je het immers maar nooit. Nadat de filmset een tijdje koelbloedig werd geobserveerd, ondernam het UT-blauw actie. Stop de camera's! Of de Ninja wel even heel snel uit die boom wilde komen! Bomen zijn niet om in te klimmen. Foei!

Betuttelend? Welnee. Zie het als een stukje opvoeding. Want voor je het weet groeien in bomen klimmende Ninja's uit tot heuse criminelen, komt het Twentse corps alsnog de scepter zwaaien, zijn wij Checkpoint Charlie kwijt en verdwijnt Jimny uit het straatbeeld. No way!

Revolutie

Ooit was de UT een oase van rust, een plek waar vogeltjes floten, bijtjes gonsden, het riet wuifde en de mensen elkaar groetten; een plek die deed denken aan de Hof van Eden.

Nou, das war einmal.

Nu is er herrie en dreigt een revolutie. Ontevreden werknemers morren, de sfeer op de campus is dreigend en doet denken aan de ambiance in Amsterdam, tijdens die donkere dagen na de moord op Theo van Gogh. Her en der staan groepjes UT'ers die willekeurige voorbijgangers met onverholen wantrouwen nakijken. Gewerkt wordt er al lang niet meer.

Het is een dag voor de dies en de UT gaat gebukt onder de ernstigste crisis sinds haar oprichting. De situatie is zo licht ontvlambaar dat de trojka aan de top van de universiteit verregaande maatregelen heeft moeten nemen. Zo staat voor het huis van financiële man Kees van Ast een keet met ME'ers en heeft rector Henk Zijm z'n familie uit voorzorg naar een even verre als geheime bestemming laten overbrengen. Naar verluidt heeft collegevoorzitter Anne Flierman Geert `Amadeus' Wilders gevraagd om het telefoonnummer van diens beveiligers en is Evelien Leurs, hoofd contractering facilities en in die zin de hoofdverantwoordelijke voor de escalatie van het probleem, met onbekende bestemming vertrokken. De politie Twente heeft de universiteit op het hart gedrukt de dies af te gelasten uit angst voor rellen.

Voor de massaal toegestroomde pers uit binnen- en buitenland riep Flierman op tot kalmte. `Alleen dat kan ons nog redden', voegde hij zijn gehoor toe. Door te beloven de firma Autobar voorgoed van de campus te verbannen, wist hij de crisis uiteindelijk te bezweren en keerde de rust terug.

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.