Lagere beloning voor actieve student

| Redactie

Actieve studenten worden voor hun inzet steeds minder gecompenseerd. Volgens Daan Mestrum van het Overleg Studieverenigingen (OS), de koepelorganisatie van studieverenigingen op de UT, neemt het aantal te verdelen studiemaanden per actief lid komend jaar behoorlijk af.

Jaarlijks stelt het college van bestuur afstudeermaanden voor bestuurswerk beschikbaar ter compensatie van de opgelopen studievertraging. Het OS verdeelt die maanden, vorig jaar waren het er 871, over de verenigingen. Door het toetreden van Astatine, de nieuwe studievereniging van advanced technology, kreeg het OS dit jaar twintig extra afstudeermaanden toegewezen. Het probleem is nu, legt Mestrum uit, dat Astatine zelf al recht heeft op 33 maanden, volgens de rekenmethode van het OS. Per saldo zijn mensen dus slechter af. Mestrum: `Deze lager wordende beloning voor activisme sluit niet echt aan bij het imago van de ondernemende universiteit.'

Grote verenigingen krijgen steeds minder maanden toebedeeld, zo blijkt uit de begroting van OS. Stress, de grootste vereniging en eigenlijk al een paar jaar op de top van haar activisme, krijgt komend jaar vier maanden minder te verdelen, terwijl ze evenveel activiteiten en evenementen organiseert. Ook andere grote verenigingen zien het aantal afstudeermaanden dalen. Sirius en Communiqué moeten het net als Stress met vier maanden minder doen. ConcepT gaat er zelfs zes maanden op achteruit.

Frans van Klaveren van de Dienst Studentenvoorzieningen en Campus (DiSC) zegt dat de problemen het gevolg zijn van een stelselherziening in 2003. `Hierin is een financieel plafond vastgesteld voor de uitkering van de totale afstudeermaanden. Bij het toetreden van een nieuwe vereniging, behorende bij een nieuwe studie, is het logisch dat er extra maanden beschikbaar gesteld worden. De onderlinge verdeling van de afstudeermaanden en het feit dat sommige verenigingen minder maanden krijgen, terwijl ze evenveel activisme ontplooien, is een afweging die binnen de koepel OS plaats moet vinden.' Vandaag (donderdag) discussieert het OS over de ontstane situatie.

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.