Man bijt hond

| Redactie

UT-studenten hebben cameravrees, zo concludeerde het Man Bijt Hond-team afgelopen maandag en dinsdag. De reizende Babbelbox van het NCRV-televisieprogramma stond begin deze week in de centrale hal van de Horst, maar trok weinig spraakgrage UT'ers. Belangstellenden keken van een afstandje toe, maar durfden hun tv-debuut niet te maken.

Maandag luidde de vraag van de praatzuil: `Voor wie gaat u op uw knieën?' Slechts vijftien UT-ers wilden hun antwoord hierop met het hele land delen. Sten van de Stadt, bestuurslid van Paradoks (de studievereniging die samen met collega's van Daedalus de Babbelbox naar Enschede haalde) deed enthousiast zijn zegje voor de camera. Samen met zijn mannelijke bestuursgenoten verkondigde hij: `Wij gaan door de knieën voor Karin, onze penningmeester, omdat zij als een van de weinige vrouwen naar Enschede is gekomen.' Zijn tweede oproepje was iets persoonlijker; hij ging ook op z'n knieën voor zijn vriendin.

Het Babbelbox-team, de twee tv-makers die iedere dag het land doorreizen met hun praatzuil, waren lichtelijk verbaasd over de karige animo. `Normaal krijgen we veel meer reacties, misschien dat iedereen hier nog een beetje brak is van carnaval ofzo?' Toch wisten ze enkele leuke babbelaars voor de microfoon te krijgen. `De studenten die met een borstbeeld van Isaac Newton verklaarden dat ze voor hem op de knieën gingen, vonden we erg grappig.' En ook die ene student die de kantinejuffrouw roemde vanwege haar heerlijke kroketten, zorgde voor een glimlach. `En de jongen die zijn huisgenoot vroeg om de afwas te doen in ruil voor een kniebuiging, leuk.'

Welke oproepjes de uitzending zouden halen durfde het MBH-team niet te zeggen. `Dat weten we pas in de montagestudio. Maar nu moeten we snel terug naar Hilversum, anders zijn we niet op tijd voor de uitzending van zeven uur.'

(Foto: Gijs van Ouwerkerk)

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.