Eindhoven: last van vreemdelingenwet

| Redactie

De regio Eindhoven kampt met een tekort aan kenniswerkers. Dat wordt mede veroorzaakt door de te strikte vreemdelingenwet, zeggen economen van ABN Amro. Volgens de schrijvers beschikt de regio Eindhoven over een `enorm innovatiepotentieel', dankzij onder meer de Technische Universiteit, Philips en chipfabrikant ASML, maar dat wordt door het rijk nog niet ten volle benut, ondanks alle subsidiestrom

De regio Eindhoven kampt met een tekort aan kenniswerkers. Dat wordt mede veroorzaakt door de te strikte vreemdelingenwet, zeggen economen van ABN Amro.

Volgens de schrijvers beschikt de regio Eindhoven over een `enorm innovatiepotentieel', dankzij onder meer de Technische Universiteit, Philips en chipfabrikant ASML, maar dat wordt door het rijk nog niet ten volle benut, ondanks alle subsidiestromen richting de zogenoemde `brainport'.

Het zou een stuk beter gaan als de bedrijven en instellingen sneller een beroep konden doen op kennismigranten, meent ABN Amro. Het vorige kabinet heeft de regels op dit gebied versoepeld, maar nog niet voldoende. Zo is onder meer het minimumsalaris dat een hoogopgeleide migrant nodig heeft om voor de regeling in aanmerking te komen - 34 duizend euro - veel te hoog. Het verplichte inburgeringsexamen bij een verblijf van vijf jaar en langer, is volgens de opstellers ook geen voorbeeld van gastvrij innovatiebeleid.

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.