Wie adopteert een zonnecel?

| Redactie

`Daar heb je die zonnewag'n van de teehaa,' klonk het vorige week donderdagvond, op het Van Heek Plein in de Enschedese binnenstad. Het Solar Team was daar bezig met een promotiestunt en op zoek naar mensen die een zonnecel van de zonnewagen wilden adopteren. En dus werd de complete auto op het plein tentoongesteld.

Maaike Roefs, woordvoerder: `Inmiddels hebben we, dankzij een groot collectief van bedrijven, de sponsoring rond. Maar, om de allerbeste zonnecellen te kunnen aanschaffen hebben we nog ruim vijftig mille nodig.' Om dit geld binnen te halen kunnen bedrijven en particulieren voor 25 euro één van de 2200 cellen adopteren. `Zodra we het ontwerp bekend maken kunnen de mensen vervolgens zelf kiezen welke cel precies op hun naam komt te staan. Natuurlijk krijgen zij vervolgens een vermelding op onze website,' vertelde Roefs.

Ondanks het slechte weer op deze koopavond trok de zonneauto op het winkelplein aardig wat bekijks. Veel mensen wilden graag horen hoe de race precies in zijn werk gaat, anderen waren gewoon nieuwsgierig naar de auto. De studenten van het Solar Team hadden zelfs gedacht aan kleine kinderen. Die konden met speelgoedzonnewagentjes over een parcours rijden. Alle moeite bleek niet helemaal voor niets, enkele tientallen mensen waren bereid een of meer zonnecellen te adopteren.

Studenten van het Twentse Solar Team promoten de adoptie van zonnecellen.
Studenten van het Twentse Solar Team promoten de adoptie van zonnecellen.

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.