Over en sluiten

| Redactie

FroukjeKent u het RTL-programma `Wie wordt de man van Froukje?' Even snel: een roedel wanhopige mannen strijdt in dit format om het hart van Bekende Nederlander Froukje de Both (van wie we eerlijk gezegd niet meer weten waarvan ze nou eigenlijk bekend is). De mannen zijn in een huis gestopt dat de naam Villa Froukje draagt, en om beurten mogen ze daten met Froukje de Both. Briljante tv.

Enfin, net bespraken wij hier ter redactie alle smeuïge details, toen een mannelijke collega, die Froukje `helemaal niet zo knap vindt' gillend binnenstormde. `De nieuwsbrief van PA&O al gezien? We krijgen een salarisverhoging van 1,2 procent. Per april!' Juichend calculeerde hij een tientje bruto in en snelde naar beneden om zichzelf te vergasten op een theatersnack (een lekkernij met spek en ham) in het Theatercafé, iets dat hij zich van z'n armzalige journalistensalarisje normaliter slechts eens per week permitteert.

Rijk zullen wij wel nooit worden, bedachten we ons treurig. Leuk, zo'n extra tientje in de maand, maar zoden aan de dijk, ho maar! Gelukkig komt ex-Quote-hoofdredacteur Jort Kelder binnenkort naar Enschede. Hij luistert op 9 mei de denktank Create Tomorrow op, waar duizend slimmeriken zich gaan buigen over ingewikkelde vragen uit het bedrijfsleven. Jort gaat ons uitleggen hoe we rijk kunnen worden door innovatie. Goddank. Wat zal dat een feest zijn, de hele dag theatersnacks eten.

Jort Kelder geeft zijn lezing op 9 mei. Wij zullen aan zijn lippen hangen. Als de breteldrager is uitgesproken, begint de denktank. Vanaf deze plek dienen wij ook een hersenkraker in. Wie o wie wordt de nieuwe man van Froukje?

Koud
Dat de lopers het zaterdag zwaar gaan krijgen, staat wel vast. Een weersverwachting van 24 graden betekent in het oosten des lands al snel een graadje of dertig. Een sportdeskundige liet weten wat dat allemaal tot gevolg kan hebben. Hittekrampen, warmtestuwing en hitteberoerte. Symptomen? Extreme vermoeidheid, ademnood, duizeligheid, overgeven, hoofdpijn, koude rillingen, flauwvallen, lage bloeddruk, een snelle maar zwakke pols, bewusteloosheid, verwardheid. Tjonge jonge, je moet er maar zin in hebben, in die 35e Batavierenrace.

Gelukkig zijn er verkoelende tips. Vooral veel water drinken, natuurlijk. Voor en na de race. Een koel plekje opzoeken, luchtige kleding dragen, een beetje zout zien binnen te krijgen.

Jaja, maar er is wat beters. Uit wetenschappelijk onderzoek bleek onlangs dat maar één manier écht werkt om het hoofd koel te houden. En dat is kijken naar een plaatje van een besneeuwd landschap, een skipiste, een ijsberg of wat pinguïns op Antarctica. Zakt de lichaamstemperatuur spontaan fors van. Om onze lopers veilig over die eindstreep te krijgen, daarom het volgende voorstel: haal de winterkleding van zolder en kleed u zaterdag, als toeschouwer, behaaglijk aan. Wantjes, wollen sjaal, muts, dat soort werk. Een skipak zou helemaal fantastisch zijn. De waterposten langs de route vervangen we door koek- en zopie tenten. In plaats van bekertjes water wordt gratis erwtensoep en chocolademelk verstrekt. Uit de speakers klinkt `Walking in a winter wonderland' en `Jingle Bells'. Midden op de Sintelbaan brandt een gezellig vuurtje. We laten een sneeuwkanonnetje aanrukken en de kleinste toeschouwers trekken we op een sleetje achter ons aan. Een spandoek met `Koud hè!?' zou ook niet misstaan. Zo komt het vast goed.

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.