Uit het lood

| Redactie

Het is belangrijk wat er gebeurt. Het gaat over de toekomst van onze bank. Over de banen van onze medewerkers. Over het geld van onze rekeninghouders. Daarom volg ik de ontwikkelingen op de voet. Via de media, welteverstaan. Rechtstreeks worden we niet geïnformeerd. Want we mogen dan volgens velen de spil zijn waar alles om draait, niemand die ons waardig acht om mee te praten. In Nederland al helemaal niet.

De Nederlandse rechter heeft ABN Amro voorlopig verboden LaSalle te verkopen aan Bank of Amerika. Hij kwam met die uitspraak tegemoet aan de eis van een pedant clubje Nederlandse effectenbezitters. Hoe wij van LaSalle erover denken vond de rechter niet van belang.

De Nederlandse Minister van Financiën eist dat het geld van de ABN-rekeninghouders veilig is. Hij heeft verklaard alleen te zullen toetsen of een overname tot ongewenste ontwikkelingen binnen de financiële sector in Nederland kan leiden. Het geld van onze rekeninghouders en de ontwikkelingen binnen de Amerikaanse financiële sector zullen hem een worst zijn.

De Nederlandse vakbonden waken luidkeels over de banen van de Nederlandse ABN-medewerkers. Over de LaSalle-medewerkers reppen ze met geen woord. De Nederlandse media evenmin. Om uit de huidige patstelling te komen heeft de Royal Bank of Scotland voorgesteld LaSalle te verdelen. Dat klinkt niet als een Salomonsoordeel.

Nederlanders schreeuwen moord en brand nu hun bank, hun ABN, in buitenlandse handen dreigt te komen. Ach ja, zo de waard is vertrouwt hij zijn gasten. Als de Engelsen straks ABN net zo behandelen als de Nederlanders nu LaSalle, dan is een overname inderdaad geen prettig vooruitzicht.

Het kolonialisme stroomt de Nederlanders nog steeds door de aderen. Het kan geen toeval zijn dat de ABN rechtstreeks is voortgekomen uit de VOC. Heeft premier Balkenende die mentaliteit onlangs niet nog verheerlijkt? Bij LaSalle weten we weer wat dat inhoudt. In eigen land vroom preken over normen en waarden. Maar ondertussen overzee slaven verhandelen als koopwaar.

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.