IB-Groep verdwijnt

| Redactie

De Informatie Beheer Groep, bekend van de studiefinanciering, wordt in 2010 opgeheven. Het zelfstandige bestuursorgaan gaat op in een nieuwe uitvoeringsorganisatie van het departement. De minister heeft daar meer invloed op. Ook de Centrale Financiële Instellingen, die de bekostiging van het onderwijs in goede banen moet leiden, wordt onderdeel van de nieuwe organisatie, die haar hoofdvestiging i

De Informatie Beheer Groep, bekend van de studiefinanciering, wordt in 2010 opgeheven. Het zelfstandige bestuursorgaan gaat op in een nieuwe uitvoeringsorganisatie van het departement. De minister heeft daar meer invloed op.

Ook de Centrale Financiële Instellingen, die de bekostiging van het onderwijs in goede banen moet leiden, wordt onderdeel van de nieuwe organisatie, die haar hoofdvestiging in Groningen krijgt.

Uit onderzoek is volgens minister Plasterk gebleken dat de uitvoeringstaken van de IB-Groep beter rechtstreeks vanuit het departement kunnen worden verricht. Daardoor verwacht hij `directer en slagvaardig te kunnen sturen'.

Bovendien hoopt hij dat de samenvoeging van IB-Groep en CFI tot meer efficiency en betere dienstverlening aan burgers en instellingen zal leiden.

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.