Het leven van Joeri Jongbloets (23), masterstudent BIT, bestaat momenteel voornamelijk uit roeien. Heel veel roeien. Tijd voor studie is er nauwelijks, want sinds kort is hij geselecteerd voor de LM8+, het team dat in de toekomst de huidige generatie Olympische roeiers in de lichte klasse moet gaan vervangen. Dat is niet alleen een hele eer, maar vooral ook erg zwaar.
Je wordt niet zomaar geselecteerd (of ‘ingeselecteerd’, zoals dat binnen de roeiwereld wordt genoemd) voor een dergelijk team. Jongbloets traint hard, neemt deel aan wedstrijden en doet aan zo veel mogelijk testen van de Koninklijke Nederlandse Roeibond (KNRB) mee. Mede door zijn twaalfde plek op de Nederlandse Kampioenschappen is hij door de bond uitgenodigd om met zestien andere roeiers deel te nemen aan de LM8+. Zij zijn volgens KNRB zo talentvol, dat ze misschien wel deel kunnen nemen aan de Olympische Spelen in 2016. ‘Het is een soort ontwikkelingsproject voor talenten,’ legt Jongbloets uit. ‘Het is nog helemaal niet zeker of iemand van ons uiteindelijk op de Olympische Spelen terecht komt, maar dat is wel het doel.’
De selecties voor de Spelen van Rio de Janeiro vinden pas in 2014 plaats. ‘Tot die tijd ligt mijn focus op de komende wedstrijden.’ Jongbloets traint inmiddels de helft van de week met een deel van het LM8+-team om deel te kunnen nemen aan de World Cup in Luzern, Zwitserland, later dit jaar. De rest van de dagen traint hij in Utrecht met een vaste roeipartner.
Zijn studie staat door het roeien op een laag pitje. ‘Tussendoor probeer ik nog wat te studeren, maar colleges kan ik niet volgen. Het is dus vooral een beetje zelfstudie. Mijn leven is echt 180 graden gedraaid. Alles draait nu even om het roeien. Ik ben alleen bang dat stoppen na 2014 moeilijk gaat worden...’