Hoogleraar Bennie ten Haken overleden

| Redactie

Bennie ten Haken, hoogleraar Magnetic Detection & Imaging aan de faculteit TNW, is afgelopen woensdag onverwacht overleden. Hij is 62 jaar geworden.

Photo by: Rikkert Harink

Ten Haken rondde zowel een studie, promotie als postdoctraject af aan de UT, waarna hij aan de slag ging als universitair docent bij de Lage Temperaturen-vakgroep van de toenmalige faculteit Technische Natuurkunde. Na een sabbatical aan de Universiteit van Berkeley richtte hij zich op magnetisme en de effecten daarvan op het menselijk lichaam.

Ook stond Ten Haken mede aan de wieg van de opleiding technische geneeskunde. Tijdens die sabbatical in Berkeley kreeg hij de vraag om aan het project technische geneeskunde mee te werken, vertelde hij in 2016 tegen U-Today. ‘Het was voor het eerst dat ik de kans kreeg om bij te dragen aan iets compleet nieuws. Alles lag open. Ik vond dat een enorme uitdaging, eentje waar ik graag op inhaakte.’

Vanuit de opleiding sloeg Ten Haken ook de brug naar het buitenland. Zo zorgde hij ervoor dat studenten biomedische technologie en technische geneeskunde voor een stage of afstudeerplek terechtkonden in het Guy’s Hospital in Londen. Hij werd in 2019 benoemd tot hoogleraar Magnetic Detection & Imaging aan de faculteit TNW.

Ten Haken stond bekend om zijn warme persoonlijkheid, zo staat in een In Memoriam op de website van de universiteit. ‘Hij was oprecht betrokken, altijd benaderbaar en had een scherp oog én oor voor de mensen om hem heen. Voor zijn studenten maakte hij graag tijd vrij om te begeleiden, te luisteren of gewoon even mee te denken.’

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.