UT-Kring: ‘We missen ons clubhuis’

| Marieke Enter

Vanwege de coronasituatie blijft Boerderij Bosch in ieder geval tot januari 2021 gesloten, meldde de UT-kring aan het begin van het nieuwe academische jaar. Een besluit dat het bestuur met bloedend hart nam, vertelt voorzitter Dirk de Groot. ‘We missen ons clubhuis.’

Photo by: J.W.A. Hidskes
De ruimte en ventilatiemogelijkheden van de historische boerderij Bosch zijn onvoldoende om mensen coronaveilig te ontvangen.

De personeelsvereniging is behoorlijk ontheemd nu een heropening van Boerderij Bosch er voorlopig niet in zit. Voor de verkoop van bioscoopkaartjes is een online oplossing  gevonden. Maar die andere belangrijke functie - de live gezelligheid en levendigheid van het thuishonk van de UT-Kring – laat zich veel lastiger vertalen naar coronaveilige alternatieven.

Saamhorigheid

Het bestuur worstelt ermee, erkent Dirk de Groot. ‘Kleinschalige activiteiten zijn soms wel veilig te verplaatsen naar externe locaties. Maar zeker bij de populaire activiteiten, zoals Sinterklaas of het kerst-bloemschikken, speelt naast praktische en financiële aspecten ook een gewetensvraag mee. Elke samenkomst brengt een bepaald besmettingsrisico met zich mee. Moeten we dat als UT-Kring wel riskeren, of is het beter om op safe te spelen en geen activiteiten te organiseren? De UT-Kring staat voor het bevorderen van saamhorigheid. Maar misschien betekent saamhorigheid in deze coronatijdentijden juist wel dat we elkaar bewust even níet opzoeken, omdat dat het veiligst is.’

Loyaliteit

De Groot benadrukt dat er nog geen definitieve knopen zijn doorgehakt over bijvoorbeeld Sinterklaas of de kerstreis. ‘We onderzoeken de mogelijkheden: wat kan wel en wat kan niet qua live activiteiten; is het een optie om digitale activiteiten aan te bieden?’, vertelt hij. Hij benadrukt dat het bestuur dankbaar is voor het vertrouwen van leden: in afwachting van betere tijden blíjven ze lid van de UT-Kring. ‘Misschien kunnen we al onze leden hiervoor een attentie geven.’

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.