Legionella in sportcentrum

| Redactie

In het sportcentrum van de UT is bij een controle anderhalve week geleden de legionellabacterie aangetroffen. Volgens directeur Jan Willem Hidskes gaat het slechts om een minimale overschrijding van de norm en is er geen gevaar voor de gezondheid van de sporters.

De legionellabacterie gedijt goed in lauwwarm stilstaand water, bijvoorbeeld in de leidingen van douches of sproei-installaties. Als je de bacterie inademt en een verminderde weerstand hebt, loop je risico de zogenaamde legionellagriep te krijgen of zelfs de (chronische) veteranenziekte.

Sinds gisteren kan er niet gedoucht worden in het sportcentrum. Morgenavond om 18.00 gaat de accommodatie bovendien helemaal dicht. De leidingen worden dan gespoeld met water van 80 tot 100 graden Celcius om de bacterie te doden. Hidskes verwacht dat vrijdag een aantal kleedkamers al weer kan worden gebruikt. Hij hoopt dat maandag alle douches weer open kunnen.

Volgens Hidskes wordt het sportcentrum deze week nog niet heel intensief gebruikt. De meeste verenigingen beginnen pas volgende week.

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.