De Landelijke Studenten Vakbond (LSVb) is 'redelijk tevreden' over het studifinancieringsrapport van de commissie Vermeend, dat vorige week verscheen. De LSVb was zelf ook vertegenwoordigd in de commissie.
Het rapport erkent, volgens de vakbond, dat studenten te weinig geld krijgen om van rond te komen, dat er onder studenten grote leenangst bestaat en dat ze daardoor te veel bijwerken.
De commissie Vermeend brengt duidelijk naar voren dat studiefinanciering het belangrijkste middel is om het onderwijs toegankelijk te houden en dat die toegankelijkheid de verantwoordelijkheid is van de overheid. Ook wordt er helderheid verschaft over de leenangst onder studenten: 29 procent van de studenten in het hoger onderwijs geeft aan dat zij niet waren gaan studeren als de beurzen werden afgeschaft. Diezelfde leenangst zorgt er voor dat studenten in het huidige stelsel hun beurs aanvullen door te werken, in plaats van te lenen. De LSVb verbindt hieraan de conclusie dat een (sociaal) leenstelsel geen reële optie is.