In Riemst (16.500 inwoners) wonen driehonderd Nederlandse jongeren die studeren aan de Universiteit Maastricht, nauwelijks vijf kilometer verderop. Burgemeester Peumans van Riemst vindt het hoog tijd om de toestroom van Nederlandse studenten te beperken.
Volgens hem heeft de gemeente niets aan de Maastrichtse studenten die niet integreren en enkel maar in de gemeente komen slapen in een goedkoop studentenkot.
De afgelopen jaren zijn er al meerdere woningen omgebouwd tot studentenhuizen, sommige met wel tien kamers. Volgens de burgemeester leveren de studenten geen bijdrage aan de lokale economie (alleen de bakker wordt gefrequenteerd) of het verenigingsleven en veroorzaken ze vaak overlast. (bron: de Volkskrant)