Friese studenten

| Redactie

De 22 studenten die op dit moment het eerste jaar van hun opleiding in Leeuwarden volgen, komen binnenkort al naar de UT. De groep is voor de Vestiging Friesland te klein om goed onderwijs aan te kunnen bieden. Daarom verhuizen de studenten in december, bij de aanvang van het tweede trimester, naar Enschede.

vervroegd naar UT

Van de twaalf opleidingen die de Vestiging Friesland aanbiedt draaien er op dit moment vijf. Voor de overige zeven was bij aanvang van het nieuwe studiejaar de animo zo laag, dat de studenten die zich daarvoor inschreven meteen al naar Enschede werden doorverwezen.

De 22 studenten, die nu nog bezig zijn met het eerste trimester waarin ze gezamenlijk wiskundeonderwijs krijgen, zijn niet blij met het besluit. Maar er zit niks anders op, beseffen ze. Nynke Beintema, directeur van de Vestiging Friesland hoopt volgend jaar weer meer eerstejaars te verwelkomen. 'Daarvoor moeten we wel ons opleidingenpakket uitbreiden.'

Reportage elders in het UT-nieuws


Nynke Beintema


Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.