Ongeveer 89 duizend nieuwe studenten hebben zich bij de Informatie Beheer Groep (IBG) ingeschreven voor een studie in het hoger onderwijs. Dat is een fractie minder dan vorig jaar.
De IBG-cijfers geven een indicatie van de verdeling over de hogescholen en universiteiten. Aankomende studenten kunnen nog voor een andere instelling kiezen, en dat kan weer tot verschuivingen leiden. Aan de twijfelaars wordt nog druk getrokken, want veel universiteiten en hogescholen organiseren rond deze tijd nog open dagen voor de late beslissers.
De universiteiten trekken duizend minder studenten dan vorig jaar om deze tijd. Samen ze komen ze uit op 28.500 vooraanmeldingen. De sterkste groeiers onder de universiteiten zijn Leiden (plus elf procent) en Wageningen (plus vijf procent). Negatieve uitschieters zijn de UT (890 nu, tegen 1102 vorig jaar = min 19 procent) en de TU/e (966 nu, tegen 1177 vorig jaar = min 18 procent). De derde technische universiteit, de TU Delft, beperkt het verlies tot zes procent (was 1484, is 1396) Een kleine troost voor de drie TU's: het technisch hbo verliest rond de 25 procent.