Op de Nationale Carrièrebeurs -vrijdag 14 en zaterdag 15 maart- kunnen studenten kennismaken met topbedrijven en allerlei onderwijsinstellingen. Het programma bevat enkele workshops en bedrijfspresentaties.
'We proberen het programma aan te passen aan deze tijd', vertelt Alexander Nijeboer, die betrokken is bij de organisatie van de beurs. 'Twee jaar geleden lag de nadruk op: kies niet alleen voor het grote geld'. Nu ligt de nadruk meer op de sollicitatieprocedure omdat vanwege de economische malaise het aantal vacatures terugloopt. Dat merk je ook aan het aantal bedrijven dat deelneemt aan de beurs: twee jaar geleden waren dat er 160, dit jaar nog maar 100.
Vorig jaar trok de beurs 14.000 bezoekers. Dit jaar verwacht Nijeboer nog meer bezoekers. 'Veel studenten zien dit als een manier om zich te oriënteren op de arbeidsmarkt. Je kan het heft in eigen hand nemen door zelf contact leggen met bedrijven die bij je passen en nieuwe ideeën op te doen.'