Mede dankzij een subsidie van het rijk is de UT straks weer een netwerk rijker. De 7,5 ton die ervoor is uitgetrokken maakt deel uit van een groter budget, dat is gebruikt voor de realisatie van onder andere UTnet-3 en de inrichting van een tweede ICT-ruimte.
Begin deze week werd begonnen met metingen in campuswoningen om de optimale plaats voor de zenders/ontvangers te bepalen. In de UT-gebouwen is het grondwerk al begonnen. Ondanks de complicaties als gevolg van de TW/RC-brand, wordt het nieuwe net begin april opgeleverd.
Maar is er eigenlijk wel zo'n behoefte aan draadloos internet? Bezitters van een laptop kunnen immers gewoon met een kabel inprikken op hun werkplek of collegezaal; zelfs de UT-doka heeft een netwerkaansluiting. Maar het gaat vooral om het gemak: een draadloze gebruiker hoeft niets meer in te stellen of te doen als hij van de ene naar de andere werkplek hopt. De snelheid van het mobiele net is weliswaar lager, maar goed genoeg voor de meeste toepassingen, waaronder e-mail.
Buiten, in de zon, in het gras werken op een laptop heeft wel iets, maar het is ook een goede manier om RSI te krijgen. De meeste mensen zullen dan ook hun computer achter hun bureau blijven gebruiken. De laptop kan daarop worden aangesloten en is mobiel, als het moet.
Ter beveiliging van het draadloze komt er een inlogprocedure voor medewerkers en studenten. Omdat het voor derden tamelijk eenvoudig is om data uit de lucht te plukken, worden de verbindingen zelf met cryptografie versleuteld.
Een nieuwe proeftuin wordt het draadloze netwerk niet. De gebruikte technologie is niet uniek en wordt al wijdverbreid toegepast. De opleiding Informatica verzorgt al een aantal jaren een draadloos netwerk, net als Industrieel Ontwerpen. 'Uniek in Europa' is volgens het CIV wel de grootte en de dekking van het netwerk. Surfnet volgt de ontwikkelingen belangstellend.
Omdat draadloos netwerken bijna synoniem is met laptops, luidt de hamvraag natuurlijk: gaat het CIV speciaal laptops aanbieden aan studenten en medewerkers? 'We zijn er mee bezig. Meer willen we er echt niet over kwijt. Beloven kunnen we niks,' aldus een woordvoerder.