De Bladen

| Redactie

De UvA doet mee aan een internationaal onderzoek naar de populariteit van de Lord of the Rings , meldt Folia. Twee Amsterdamse communicatiewetenschappers en vijf studenten sluiten zich aan bij het veertigkoppige team uit achttien landen dat probeert uit te vinden welke factoren bepalend zijn voor de wereldwijde aantrekkingskracht van de verfilmde fantasy-trilogie. De Amsterdamse onderzoekers gaan

De UvA doet mee aan een internationaal onderzoek naar de populariteit van de Lord of the Rings , meldt Folia. Twee Amsterdamse communicatiewetenschappers en vijf studenten sluiten zich aan bij het veertigkoppige team uit achttien landen dat probeert uit te vinden welke factoren bepalend zijn voor de wereldwijde aantrekkingskracht van de verfilmde fantasy-trilogie. De Amsterdamse onderzoekers gaan de meningen peilen van de Nederlandse filmbezoekers; live, maar ook via internet

(www.lordoftheringsresearch.net). Een belangrijke onderzoeksvraag is of culturele achtergrond van invloed is op de waardering voor Lord of the Rings. Maar het onderzoek wil ook een bijdrage leveren aan het debat over het 'cultureel imperialisme': eten we straks allemaal bij McDonald's, dragen we allemaal Levi's en kijken we allemaal naar dezelfde films?

Masterstudenten bedrijfskunde in Groningen kregen onlangs een gastcollege over de ontwikkeling van computerspelletjes, meldt de Universiteitskrant aldaar. Officieel heet het college 'value appropriation of non technical innovation' en de gastdocent is commercieel directeur bij gameontwikkelaar Guerilla Games. De zestig studenten kregen een sneak preview van het nieuwe PlayStation-2-spel 'Killzone' en een kijkje in het voorafgaande ontwikkelingsproces. Tachtig medewerkers zijn drie tot vier jaar bezig met het ontwikkelen van een nieuw spel. Elk detail, van lantaarnpaal tot graspol, wordt apart ontworpen. Alle wapens zouden technisch gezien ook echt te gebruiken moeten zijn, en voor de achtergrondmuziek wordt een orkest van 75 man ingehuurd. Vijf miljoen euro aan ontwikkelingskosten is dan een heel normaal bedrag. Geheel zonder eigenbelang is zijn gastoptreden voor de RUG-studenten niet, bekent de directeur: zijn bedrijf zoekt nog medewerkers. Met name voor het ontwerpen van de verschillende 'content levels' van een spel. Vraag is, of hij daarvoor bij bedrijfskundestudenten aan het juiste adres was.

Bijna verontwaardigd opent het Weekblad van de Wageningen Universiteit met het bericht dat Urker vissers weigeren om nog langer hun vangst- en aanvoergegevens ter beschikking te stellen van de visserijbiologen van de Animal Sciences Group in IJmuiden. Ze zijn namelijk verbolgen over het advies van de biologen om de vangst op schol en tong aan banden te leggen, ten gunste van het herstel van de kabeljouwstand. De secretaris van de Vereniging Visserijbelangen Urk is echt boos: 'We hebben onze buik vol van vangstadviezen. Ze zijn rigoureus, desastreus en zeer onevenwichtig.' De vissersvoorman verdenkt de biologen van een geheime agenda: 'Achterliggende gedachte is steeds 'die vloot moet van zee.' We hebben nu gezegd: hier willen we absoluut niets meer mee van doen hebben.' De boycot lijkt weinig kans van slagen te hebben, want onderzoek doen naar vangst- en aanvoergegevens is van EU-wege verplicht. Bovendien zijn de adviezen van de onderzoekers in IJmuiden gericht op de bevordering van een spoedig herstel van de visbestanden. 'En dat lijkt me ook een primair belang van de sector,' reageert de IJmuidense hoofdonderzoeker nuchter.

De Haagse Hogeschool krijgt nieuwe buren , meldt hogeschoolblad Atrium. Naast de hbo-instelling verrijst de komende jaren een onderwijscomplex dat onderdak moet bieden aan zo'n achtduizend mbo-studenten. Bovendien blijft er dan nog eens tienduizend vierkante meter, eveneens in de omgeveing van station Hollands Spoor, beschikbaar voor eventueel een filiaal van de Leidse universiteit. Bij het bouwrijp maken van de percelen, hoort ook het opheffen van een tippelzone in de onmiddellijke nabijheid van de onderwijsconcentratie. De hoeren zijn de lul, constateert Atrium.


Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.