De KNAW onderkende het belang van telematica, maar meende dat een TTI niets zou toevoegen aan penvoerder TRC. Bovendien was de KNAW bang dat het 'groeipad' van het TRC zou lijden onder een geforceerde omzetting tot TTI. PA vond het TTI-plan een van de betere voorstellen, maar zette eveneens vraagtekens bij de toegevoegde waarde van een TTI naast TRC.
De Commissie van Wijzen is helemaal niet bang dat de groei van het TRC verstoord zal worden door de transformatie tot TTI en juicht die transformatie juist toe. De 'ambitie' van het TRC vormt volgens de CvW een steun in de rug, evenals de brede steun vanuit universiteiten en bedrijfsleven.
Volgens TRC-woordvoerder E. Carstens heeft de KNAW de voorstellen vanuit een fundamenteel-wetenschappelijke visie beoordeeld in plaats van de marktgerichte visie waar door het ministerie van Economische Zaken om was gevraagd. Carstens heeft verder geen idee hoe adviesbureau PA Consultants tot zijn opvatting kwam. 'We weten niet waar PA zich op baseert. Ze hadden zich wat ons betreft wel duidelijker mogen aandienen. Wij hebben hier in Twente niemand van PA gesproken of zelfs maar gezien.'
Volgens Carstens gaat het TRC zich als penvoerder nu intensief bezighouden met het definitieve businessplan, dat 6 januari in Den Haag wordt verwacht. Minister Wijers wil naar verluidt al in de lente enkele topinstituten aanwijzen. Bij het businessplan komt het vooral aan op 'harde commitments' die de betrokken bedrijven en instellingen op tafel moeten leggen.