Stemgedrag

| Redactie

Het onderzoek naar het stemgedrag bij de verkiezingen van de Raad voor de Campusvoorzieningen gaat niet door. Het bleek niet mogelijk op korte termijn gebruik te maken van de bestanden van de Centrale Studenten Administratie, waardoor er geen betrouwbare steekproef kan worden getrokken. Het adressenbestand van de RCV zelf is, vooral wat betreft de telefoonnummers en adressen van studenten, niet vo

Het onderzoek naar het stemgedrag bij de verkiezingen van de Raad voor de Campusvoorzieningen gaat niet door. Het bleek niet mogelijk op korte termijn gebruik te maken van de bestanden van de Centrale Studenten Administratie, waardoor er geen betrouwbare steekproef kan worden getrokken. Het adressenbestand van de RCV zelf is, vooral wat betreft de telefoonnummers en adressen van studenten, niet volledig en kan daardoor niet worden gebruikt.

De RCV-partijen Cabaal en de Alliantie wilden middels het onderzoek nog voor de vakantie duidelijkheid over de vraag waarom studenten stemmen of waarom ze dat juist achterwege laten.

Volgens Femke Box van CaBaal is het niet zeker dat er volgend jaar wel een onderzoek komt: 'Afhankelijk van de behoefte kunnen we in de toekomst besluiten of we opnieuw aan de slag gaan. In ieder geval hebben we dan al wel ervaring in het opzetten van een onderzoek. Duidelijk is dat we op tijd moeten beginnen, omdat we anders vastlopen in administratieve problemen.'

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.