Over en sluiten

| Redactie

Om te huilen, de opkomst bij de verkiezing van de Raad voor de Campusvoorzieningen (RCV). Slechts iets meer dan een kwart van de verstuurde envelopjes kwam terug. Om te huilen waren ook de verklaringen van de lijsttrekkers over deze bedroevende vertoning. Het zou de onbekendheid van de raad zijn. Hoezo? Was dat vorig jaar ook al niet zo? Hadden ze toen ook niet het plan al die interessante vraagstukken die in de raad aan de orde komen, voor het voetlicht te brengen? Heeft u er iets van gemerkt? Wij in ieder geval niet. De raad viert dit jaar haar derde lustrum. Geen ander fenomeen is in Enschede zo direct van invloed op het universitaire leven als de campus. Daarvan zouden de gebruikers het bestuur toch moeten kennen. Als dat niet zo is, heeft het bestuur dat aan zichzelf te danken. Bekendheid komt niet aanwaaien. Daar moet je iets voor doen. Je moet duidelijke taal spreken. Denk eens aan de gemeenteraadsverkiezingen. Dat de opkomst bij deze verkiezingen vaak zo belabberd is, komt niet omdat de burgers de gemeenteraad niet kennen. De burger komt niet opdagen omdat hij moedeloos is geworden van het oeverloze geouwehoer in de raad. Trek die vergelijking eens door naar de RCV. Daar wordt voornamelijk gepraat. Middagen lang. Bijvoorbeeld over de definitie van activiteiten. De raadsleden zijn bovendien nooit 'voor' of 'tegen'. Nee, ze zijn 'niet voor' en dat is heel wat anders dan 'tegen' zijn. Ondertussen weet niemand meer waar het over gaat. Vreemd? Nee hoor, alleen maar om te huilen.

Huilen

Ranzig

'Een mooi uitgelicht portret, een stijlvolle groepsfoto of een reportage van dat studentenfeest.' Daarvoor ga je naar de UTake. Zegt de UTake in een advertentie in het UT-Nieuws. Als treffende illustratie van dat mooie uitgelichte portret, die stijlvolle groepsfoto of zo'n reportage van dat studentenfeest is de advertentie aantrekkelijk gemaakt met een foto van een...? Uiteraard, een bijna-blote dame. Niet zomaar een plaatje van een bijna-blote dame overigens, nee zo'n ranzige. Zo eentje die je in de Panorama aantreft, bij het telefoonnummer van een sexlijn. Wie zou deze foto hebben gemaakt, vragen wij ons af. J.P., the boss, himself? Is-ie gejat van een student? Speciaal gemaakt? Wie zou ze bij de UTake op het idee hebben gebracht van zo'n foto gebruik te maken?

Op dit moment trekt een anti-racisme boot langs Nederlands steden. Blauwogige jongeren worden op die boot de hele dag afgezeken, bruinogigen niet. Voelen de blauwogigen eens wat het is om gediscrimineerd te worden. Misschien moet naar analogie daarvan maar eens een boot gaan varen waar de man/vrouw wordt omgedraaid. Ervaren mannen eens wat het is om voortdurend omringd te worden door plaatjes van ontklede seksegenoten. Stel je zo'n wereld eens voor. Dan zouden penisverlengende operaties alsnog een grote vlucht nemen.

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.