Inmiddels zijn we zes weken verder, maar van al die goede voornemens heb ik verdomd weinig gemerkt. Ik lees AutoVisie, ik lees Voetbal International, ik lees Playboy, ik lees Man en ik lees sQueeze, maar een aanbod om wasmiddelen te gebruiken ben ik in al die bladen nog niet tegengekomen. Het lijkt verdorie wel of ik als man uitsluitend geschikt ben om toiletwatertjes af te nemen. Sculpture, Nivea for Men, Route 66, the Legendary Harley-Davidson, Opium, Joop en vele anderen staan ongedurig te morrelen aan de deur van mijn badkamer. Nou, ik weet niet of u één van die middeltjes weleens in uw wasmachine hebt geprobeerd, maar daar wordt uw was niet schoner van. En zeker ook niet frisser. Maar dat laatste kan natuurlijk een kwestie van smaak zijn.
Ik wil geen toiletlucht. Ik wil in de disco, ik wil op straat, die stoere knaap zijn die voortdurend de grootste schoonheden van het lijf moet schudden enkel en alleen omdat ik mijn hemd gewassen heb in Omo. Maar de commercial die me dat belooft heb ik nog niet gezien. In Engeland wordt gevoetbald, alle Europese mannen hangen voor de buis, maar Omo is vergeten reclameborden langs het veld te zetten. Als de fabrikant zijn offensief niet snel meer kracht bijzet vrees ik dat Lin Piao, de wasbaas van FC Knudde, voorlopig de enige man zal blijven die tussen de wedstrijden door tevreden staat te zingen dat Omo door en door schoon wast.
En er zijn toch zoveel mogelijkheden. Ronald Koeman die zijn kont nogeens afveegt aan een Duits shirt en vervolgens toont hoe je zo'n vlekje wegwast. Of wat dacht u van een compilatie van kortgeknipte beelden van supportersgeweld, Hooligans die de hele boel kort en klein slaan, met dan langzaam over het beeld rollend de tekstband: 'Omo, omdat er flink huisgehouden moet worden'. Kijk, dat spreekt mannen aan. Daarvoor zou ik voor mijn plezier wasmiddelen gaan kopen. Nu doe ik dat dus niet. Nu behelp ik mij noodgedwongen met Eau de toilette. Mijn buurman vertelde mij dat als je daarvan maar genoeg gebruikt, dat niemand dan ruikt dat je je kleren niet hebt gewassen. Mijn buurman is een echte vent. Zo eentje die nog jaren grappen zal maken over Omo Power. Naamsbekendheid, zo heet dat in de marketing.