Op 26 oktober j.l. is Ben Loohuis op 57-jarige leeftijd overleden. Ben Loohuis behoorde tot de eerste generatie bibliotheekmedewerkers van de Universiteit Twente, toen nog Technische Hogeschool Twente.
Hij begon op 1 september 1965 zijn werkzaamheden als toezichthouder van de secties catalogus en uitleenbureau. Al spoedig bleek dat hij zich juist in de catalogisering het best kon ontplooien.
In de kortst mogelijke tijd bouwde hij een indrukwekkende vakkennis op die zowel binnen als buiten de Universiteit Twente grote erkenning vond. Hij werd dan ook benoemd tot hoofd van de nieuwe afdeling catalogusbouw. Onder zijn leiding werden de grote achterstanden, die door de onstuimige groei van de bibliotheek waren ontstaan, weggewerkt.
Vooral in de overgang van de kaartcatalogus naar een geautomatiseerde catalogus is zijn kennis en het vermogen tot logisch denken van grote waarde gebleken.
In 1978 moest Ben om gezondheidsredenen een stapje terug doen en is daarna nog in verschillende functies binnen de universiteitsbibliotheek werkzaam geweest waar hij zijn grote ervaring kon benutten.
In 1996, na een 31-jarig dienstverband, heeft hij afscheid genomen van de Universiteitsbibliotheek. Ben Loohuis was een man die naast zijn vakkennis een grote algemene kennis bezat die hem maakte tot een veelzijdig mens. Op die kennis kon altijd een beroep worden gedaan.
Hij was Oldenzaler in het diepst van zijn wezen en een gezelligheidsmens die naast zijn werk in de bibliotheek talloze activiteiten ontplooide en ook in allerlei organisaties actief was.
Wij wensen zijn familie en vrienden veel sterkte toe bij het verwerken van dit grote verlies.
P.G.G.M. Daalmans,
plv. bibliothecaris