Van de huidige RV-kantine in het KCT-gebouw, dat is gevuld met externe huurders, wordt bijzonder weinig gebruik gemaakt. Voor de RV zou het gunstiger zijn een cateringcontract af te sluiten met de huurders, zoals dat ook in het BTC-gebouw het geval is. Daar nemen de huurders tegen betaling diensten af van de RV in plaats van dat ze het gebouw huren inclusief een kantine. Bovendien worden daar commerciële (en dus hogere) prijzen berekend.
Ook denkt de RV aan het sluiten van de Sociëteit voor 'passanten' op zaterdag en zondag en om tien uur 's avonds op maandag, dinsdag en woensdag. Voorts wil de RV aanpassingen in het assortiment naar meer kant en klaar ingekochte artikelen. Hierdoor kan de vaste bezetting in de keuken omlaag. De balie in de kantine van het TO-gebouw zou nog slechts tussen half elf en half drie moeten worden bemand. Buiten deze tijden zou de verkoop van dranken en snacks via automaten moeten gaan.
In 1993 boekten de RV nog een positief exploitatieresultaat, maar in de jaren daarop volgden tekorten van 2,2 ton in 1994 en 2,5 ton vorig jaar. Een verklaring voor de slechte resultaten vanaf 1993 zijn de sterk gestegen personeelslasten. Die stijging is voor een deel het gevolg van strengere aanstellingsgronden. De vaste formatie groeide sterk en was minder flexibel inzetbaar. Hierdoor werden de uitgaven hoger.
Daarnaast is de omzet minder gestegen dan verwacht. Het aantal mensamaaltijden en de koffieomzet in de kantines vertonen zelfs een sterke daling. Ten slotte is de financiële administratie van de RV gebrekkig. Het ontbreekt bij de RV aan betrouwbare en snelle gegevens per kostenplaats over het verloop van productie en verkoop in de afgelopen jaren. Deze situatie verbetert echter geleidelijk.
De begroting voor 1997 is niet sluitend: het tekort is op ruim 3,5 ton geraamd, ondanks het realiseren van de voorgestelde maatregelen en een ingrijpende aanpassing van de Bastille. Hierdoor kan de cateringdienst met beduidend minder vierkante meters toe.
Resultaatsverbetering moet komen door het ontplooien van commerciële activiteiten, aanpassingen in de personele sfeer en verdere kostenreductie. De prijzen van koffie, bier, de mensamaaltijd en het sociale kantinepakket worden zoveel mogelijk ontzien. De RV is op het ogenblik in gesprek met het College van Bestuur. Binnenkort verschijnt een nota waarin de maatregelen verder zijn uitgewerkt.