Sportprijzen voor triatleet Kessels en Euros-roeiers

| Redactie

Triatleet Joost Kessels ontving vorige week de Stheemanbokaal uit handen van ex-campusdekaan -en hoogleraar dr.J.Schuijer. Niet alleen op sportief gebied leverde de WB-student grote prestaties, ook zijn studie liep lekker. De Tonny Outside Trofee was dit jaar wederom bestemt voor roeivereniging Euros. De actieve sportvereniging nomineert zichzelf elk jaar, omdat ze van mening is dat de club uniek

Triatleet Joost Kessels ontving vorige week de Stheemanbokaal uit handen van ex-campusdekaan -en hoogleraar dr.J.Schuijer. Niet alleen op sportief gebied leverde de WB-student grote prestaties, ook zijn studie liep lekker. De Tonny Outside Trofee was dit jaar wederom bestemt voor roeivereniging Euros. De actieve sportvereniging nomineert zichzelf elk jaar, omdat ze van mening is dat de club uniek is. Al drie keer eerder wisten ze de prijs in de wacht te slepen.

Kessels wist de aandacht van zijn medestudenten op zich te richten door onlangs de hele triathlon te volbrengen. Maar liefst twintig uur per week zat hij hiervoor op de fiets, lag hij in het zwembad of liep hij de benen bijkans uit zijn lijf. Een rondje fietsen van honderdtwintig kilometer als avondtraining was bijna dagelijkse kost voor hem. Daarnaast heeft Kessels de trainingen van Aloha structuur gegeven. De fiets-, loop- en zwemtrainingen zijn nu beter op elkaar afgestemd. Schuijer prees de WB-student om deze verdiensten.

UT-medewerker Tonny Buitink koos Euros uit vijf nominaties. Niet alleen omdat Euros als een van de eerste verenigingen de nieuwe structuur van de campus heeft aangemoedigd, maar ook omdat ze al jaren aan de weg timmert. Volgens Peter van Rheenen, de materiaalcommisaris van de club, is de prijs te danken aan de hechte band tussen de leden. 'Regioroeiers trainen al snel drie keer per week. Wedstrijdroeiers zitten minstens zes maal per week op het water. Je doet zoveel samen, dat levert hechte vriendschappen op. Daarnaast is Euros niet alleen een sportvereniging, maar ook een gezelligheidsvereniging.' Het bestuurslid van de club vindt het dan ook niet meer dan terecht dat Euros met de trofee gaat strijken. 'We doen veel meer dan roeien alleen. Zo hebben we een eigen introductiecommissie: EIK. Die organiseert niet alleen de introductie van de vereniging zelf, maar helpt ook tijdens de ladiesintro en de UT-intro. Daarnaast verrichten de leden allerlei werkklussen op de UT, zoals tafels klaar zetten voor tentamens. Elke donderdagavond eten we met zijn allen in de clubhuis de Kwispedoor. Om de beurt kookt een team voor de hele club,' aldus Van Rheenen.


Triatleet Joost Kessels ontving de Stheemanbokaal.

Stay tuned

Sign up for our weekly newsletter.