Roeivereniging Euros vierde gisteren haar tiende lustrum. In The Gallery kwamen leden, oud-leden en bestuursleden van bevriende verenigingen bij elkaar om te proosten op de vijftigste verjaardag.
Met ooglapjes, schatkistjes en met doodskoppen versierde hoofddoeken kwamen gisteravond zo’n vijfhonderd studenten af op het flatfeest aan Campuslaan 39, 41 en 43. Met de kleding gaven ze gehoor aan het thema Welcome to the pirate bay. Het jaarlijkse evenement is een van de grootste feesten op de campus. De kaartjes waren in no time uitverkocht.
UT en Saxion gaan nauwer samenwerken op het gebied van nanotechnologie. Door samen onderzoeksvoorstellen in te dienen hopen de instellingen meer subsidie binnen te slepen. Ook gaat de MESA+-cleanroom open voor studenten en docenten van Saxion.
De een houdt van dance, de ander van rock. Samen brengen audioproducer Jens Oosterkamp (23, elektrotechniek) en zangeres Yolanda Koevoets (25, industrieel ontwerpen) vandaag hun eerste single uit: Dissatisfied.
Studenten en medewerkers van de Werkgroep Ontwikkelingstechnieken (WOT) sloegen afgelopen dagen op de campus een waterput van 34 meter diep. Helemaal met de hand. ‘Voor de prijs van een put van Unicef kunnen wij er tien aanleggen.’
Als honden plassen, plaatsen ze hun lichaam het liefst langs de lijn van het aardmagnetisch veld. Voor die ontdekking krijgt een team van wetenschappers de Ig Nobelprijs voor de biologie.
Een student bedrijfseconomie heeft een rechtszaak gewonnen van de Hogeschool van Amsterdam. Hij had geen bindend studieadvies mogen krijgen, omdat zijn docent hem een verkeerd cijfer had gemaild.
Kennispark Twente komt met een nieuwe light versie van de Tijdelijke Ondernemers Plaats (TOP)-regeling. Een laagdrempelige lening van tienduizend euro voor ondernemers die in de vroege fase van hun business een eenvoudige investering nodig hebben.
De Eastside Rock'nRollers, het rollerderbyteam van Enschede met daarin drie UT-studenten, hield woensdagavond een Fresh Meat training om geïnteresseerden de kans te geven kennis te maken met de sport. In sporthal 'the Hellhound' kwamen tientallen dames en enkele heren bij elkaar om de rolschaatsen onder te binden voor deze full contactsport.
Studenten hebben over het algemeen minder geldzorgen dan tien jaar geleden. Toch heeft nog altijd zestien procent moeite om de eindjes aan elkaar te knopen, blijkt uit de jaarlijkse Studentenmonitor.
Veel sportverenigingen vieren dit jaar hun tiende lustrum, waarvan er tien hebben besloten dat samen te doen. Roeivereniging Euros kiest er voor het lustrum zelf te vieren, maar doet dat niet minder uitgebreid. Vrijdagavond trappen de roeiers af met een lustrumreceptie.
Mirjam Spit, directeur human resources, is door het college van bestuur uit haar functie ontheven. Het CvB is op zoek naar een ‘ander type HR-directeur’ om de ‘strategische vraagstukken van Vision 2020 te implementeren’. Het persbericht meldt dat Spit het ‘spijtig’ vindt dat ze haar termijn niet kan volmaken.